Már Ukrajnából csempészik az internetet!

Az útépítők is fizetik az internetadót!

Smuzewitz Ilona
2014. 10. 29. · Hócipő 2014/22
Hogy biztosítsa a megfelelő bevételeket, a kormány az internetadót nem csak az internetre vetné ki. Literenként 150 forint internetadó terhelné a szeszes italokat, akárcsak a sonka kilóját. Valószínű, hogy a kolbász viszont internet­adó-mentes marad, mert a kolbászlobbinak sikerült elérnie az adómentességet. A tojásosok viszont nem jártak sikerrel, így a tojások darabján 150 forint internetadó lesz. Ha pedig a kormány és az oligarchák küzdelme folytatódna, az internetadót kivethetik az útépítésre és a kátyúzásra is. Az adó mértékét a jogerős ítélet után állapítják meg.



Miután a kormány bevezette az internetadót, mindenki új, érmékkel működő modemeket kap otthonra, és csak azután internetezhetne, hogy bedobott egy százast. A kapcsolat mindaddig élne, amíg az összeg kitartana: Lázár János szerint ez igazságos és egyszerű rendszer, hiszen a takarékosab­baknak akár napokig kitart a száz forint – sőt hetekig is, ha egyáltalán nem használnák az internetet. A pazarlóknak, az illegális filmletöltőknek persze gyakrabban kellene érmét dobni a modembe, de egy film így is csak mintegy ezer­ötszáz forintba kerülne, annyiba, mint egy mozijegy, ami a miniszter szerint nem tekinthető kiugróan soknak. Az érméket a Miniszterelnökség munkatársai gyűjtenék be, és Lázár János irodájának előterében számolnák meg, azonnal látva, hogyan teljesült az időarányos bevételi terv.

Amennyiben elmaradást tapasztalnak, a Miniszterelnökség utasítaná az internetes portálokat, hogy sokkal érdekesebb tartalmat kínáljanak, olyat, amilyennek a felhasználók nem tudnak ellen-állni.

A portálok kötelesek lennének sok videót és nagy képeket alkalmazni. Nem csak azért, mert a több adat után több adó folyna be, hanem mert Lázár János úgy gondolja, hogy a magyar internetezők megérdemlik a minél változatosabb kínálatot.




A nemzet óriási, közös sikerének nevezte Orbán Viktor a magyar gazdaság növekedését, ami már a jövő évi költségvetés tervezetében is visszaköszön. A miniszterelnök szerint a javuló gazdasági környezet megteremtette a lehetőségét, hogy a kormány végrehajtsa programjának legfontosabb elemét, az egyszeri, nagyarányú és azonnali adócsökkentést. Orbán szerint az adócsökkentéshez nélkülözhetetlen az új különadók bevezetése: minél több új külön­adót vezetünk be a magyar gazdaságba, annál könnyebben lehet majd adót csökkenteni, mondta a kormányfő. A kormányfő szerint egyelőre csak azért nem csökkennek az adókulcsok, hogy a jövőben egy még erősebb, határozottabb Magyarország foglalkozzon az adócsökkentés gondolatával. A különadókat Orbán rendkívül hatékonynak és igazságosnak tartja: így mindegyik gazdasági ágazatban pont azt az adót kell megfizetni, amelyről a kormány döntött, tehát nem állhat elő az a furcsa helyzet, hogy az olajipar is annyi adót fizessen, mint a bankszektor. A különadók lehetővé teszik, hogy ne a körtét hasonlítsuk össze a szilvával, hanem különbséget tehetünk a vállalkozások jellege között. Így a bankok bankadót fizetnek, az internetes cégek internetadót, a benzinkutak olajadót, a vágóhidak meg húsadót. Az emberek pedig mindegyikből egy kicsit.



Teljesen felhagyott az internetezéssel Lázár János, és ezt ajánlja mindenki másnak is. Mint mondta, az internet valójában nagyon veszélyes dolog, mert az amerikaiak találták ki, és azóta is ellenőrzik, ő például többször is észrevette, hogy az e-maileket kézbesítés előtt elolvassák. Az internetadónak tehát nem az a célja, hogy megsarcolja a magyar embereket. Ellenkezőleg, valójában védelmet nyújt a magyar embereknek az amerikai kormány túlkapásai ellen. „Minél kevesebbet internetezünk, annál magyarabbak lehetünk, a magunk magyar módján, a magyar értékek mentén”, mondta a Miniszterelnökség irányítója. Egyúttal emlékeztetett, hogy Angela Merkelt is lehallgatták állítólagos amerikai barátaink, és ő nem akar Merkel sorsára jutni, legfőképpen azért, mert ő egy magyar ember, nem pedig egy német asszony.



A kormányt nem az aggasztja leg­inkább, hogy hat magyar nem utazhat be az Egyesült Államokba, mondta egy neve elhallgatását kérő fideszes politikus. Úgy véli, a kabinet valójában garanciát szeretne kapni arra, hogy az amerikaiak mindegyik beutazó magyart haza is engedik.



A keleti nyitás hatalmas előnyének nevezte Lázár János, hogy eddig még egyetlen magyar kormánytisztviselőnek sem tiltották meg a beutazást Kazahsztánba, Azerbajdzsánba, Türkmenisztánba, Törökországba vagy az illiberálisan demokratikus Kínába.



Módosítaná az Alaptörvényt a Fidesz. Az elképzelés szerint a megyei közgyűlések csakis kormánypárti városokban működhetnének, különben nem kapnak egy fillért sem a kormánytól.



Rogán Antal szerint a Fidesz alaposan meggondolja az internetadó bevezetését, és ha esetleg meg is szavazná, arról már most biztosíthatja a választókat, hogy a rezsicsökkentés következő fordulójában az internet költségeit is csökkentik majd.



A kormányülés után Brüsszelnek üzent Orbán Viktor. A miniszterelnök leszögezte, hogy ő magyar belügy, és felszólította az Uniót, hogy az orrát ne üsse bele.



Internetcsempészt fogtak a vámosok. A belépésre jelentkező férfi egy, erre a célra átalakított autóban 3 milliárd gigabájt zárjegy nélküli, adózatlan internetet akart a vám megfizetése nélkül behozni Ukrajnából. A lefoglalt feketeinternet piaci értékét legalább másfél millió forintra becsülik.