Nyugtalan tagság

Makai József
2008. 03. 27.
Az SZDSZ zsarolása és felelőtlensége miatt az MSZP számára vállalhatatlanná válhat a koalíció, a kormányzati munkában pedig baloldali fordulatra lenne szükség, véli Mesterházy Attila, az MSZP frakcióvezető-helyettese, a Harmadik Hullám Platform elnöke, a Rendkívüli Szocialista Szakáll-díj titkos esélyese. Ráadásul a szocialista tagság úgy érzi, hogy az egyszázalékos párt dirigál a koalícióban, és ettől nyugtalan, meg elégedetlen.

Mesterházy: Üdvözlöm az újságíró elvtársat.

Hócipő: Miért kéri a Harmadik Hullám Platform Gyurcsány Ferenctől, hogy az SZDSZ-nél kezdeményezze a koalíciós szerződés újratárgyalását?

Mesterházy: Ezt meg honnan veszi a sajtós elvtárs? Kellő körültekintéssel és önuralommal kérdezném én.

Hócipő: Ön nyilatkozta.

Mesterházy: Az más. Onnan veheti. Valóban ezt kértük a miniszterelnök úr elvtárstól szerintem. És hadd tegyem mindjárt hozzá, hogy mi ezt saját eszünktől kértük énszerintem. Másokkal erről nem egyeztettünk, különösen pedig a szocialista pártot vezető elvtársakkal nem egyeztettünk szerintem.

Hócipő: Azt is mondta, hogy a kormányzati munkában „fél balra át” szükséges. Mire gondolt?

Mesterházy: Az ilyen magafajta jobboldali elhajló elvtársnak talán hiába is magyaráznám.

Hócipő: A szocialisták tagsága állítólag nyugtalan és elégedetlen. Ez miben nyilvánul meg?

Mesterházy: Nézze, nekem ide állandóan bejön a tagság, és nyugtalankodik. Van, aki direkt elájul. Ezt az irattartó szekrényt át kellett alakíttatnom, hogy elférjen benne egy rohamkocsi, hogy az elájult elvtársakat azonnal a kórházba tudjuk szállítani, akkora a nyugtalanság szerintem. Nekem is beleremeg a hangom, pedig nem ma kezdtem beszélni.

Hócipő: Miért érzik úgy, hogy az SZDSZ dirigál?

Mesterházy: Azt mondta a múltkor egy elvtárs, hogy ő már az utcára nem mer kimenni, mert fél, hogy a liberálisok elküldik a picsába. Pedig alapszervezeti elnökről van szó! Egy elvtársnő pedig arra panaszkodott, hogy tőle a liberális szomszédja azt követelte, hogy engedje be a magántőkét! Így beszélni egy kétgyermekes elvtársnővel! Aki negyven évet végigdolgozott zokszó nélkül! Azt hiszem, ez példátlan. Volt, aki attól retteg, hogy meglátja Horn Gábort avval a bozontos szemöldökével. Énszerintem ezeket az érzéseket méltányolni kellene, mert ha nem, akkor akár a koalíció is borulhat. Mert kérdem én, hogyan lehet ilyen hangulatban a baloldali értékeket meg az ilyesmit érvényesíteni, énszerintem?

Hócipő: Mi mentheti meg a koalíciót?

Mesterházy: Horn Gábor kezdjen valamit a szemöldökével először is. Aztán vegyék észre magukat, és az egy százalékukkal ne pattogjanak legalább addig, amíg utol nem érjük őket. Azt kérjük a liberális elvtársaktól, hogy amíg zajlik az újabb elnökválasztással egybekötött csalási kampányuk, addig ne azon versengjenek, hogy ki tudja jobban megalázni a szocialista elvtársakat. Nyomatékosan kérem, hogy ezt bízzák ránk, szocialistákra.
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/3  •  I. 29. – II. 11.
SULYOK ELNÖK 228 MILLIÓS PÁRIZSIJA! Majkagyerek kérjél bocsánatot: Farkasházy Tivadar Majka Heti Hetessel szembeni vádjáról Para-Kovács Imre: ha egy üres stadion elkiáltja magát a magyar pusztában, nagy valószínűséggel egy csődbe ment akkumulátorgyár felel neki Váncsa István: aki orvoshoz megy, az az egészségügy helyzetét súlyosbítja Smuzewitz Ilona: ma már örömhír, hogy a kormány engedi, hogy a magyar emberek arra költsék a pénzüket, amire akarják Havas Henrik megmentette miniszterelnök urunkat, aki miután nem hívták meg Trump beiktatására, világgá akart menni Dési János témazáró előtti ismétlést tart a Rogán-stúdiumból Lendvai Ildikó Orbán és Trump örök és megbonthatatlan barátságáról Verebes István újabb Örkényiádái Selmeczi Tibor: a huszárnak öltözött Churchilltől a MÁV Előre labdarúgójának öltöző Orbánig Összeállítás az oroszok megbízhatóságáról, Csernobiltól a lelőtt utasszállítókon és a novicsokos teán keresztül Navalnijig Bélyegre tettük korunk nagy magyar feltalálóit Lázártól Rogánig A Heti Kamu megtudta: Tiborcz István lesz a korrupció ellen harcoló Integritás Hatóság új elnöke!
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.