A Nagy Októberi
Sánta Balázs
2009. 11. 04. · Hócipő 2009/22
Immáron 92 éve, hogy a hős forradalmárok kirámolták a Téli Palotát. Azóta az Auróra is elhalkult. Más szelek fújnak a kissé összement Nagyföldön, de sosem lehet tudni, mikor akar ismét kidagadni a fazékból.
Először Lenin szónokolt a Vörös téren.

Aztán Sztálin váltotta fel, cserélhető figurákkal.

1941-ben is megtartották, amikor a németek már a spájzban voltak.

45-ben ők biztosították hozzá a zászlókat.

A Katyusák ideje lejárt.

Maximum Kalasnyikovra telik.

Ma már Iljics főleg nyugdíjas-találkozók sztárja.

És Putyinék mellett is egyre kevesebb a karácsonyfa.

Kinek ilyen dácsára...

Kinek ilyenre telik.

A tér egyéb irányú hasznosítása is megkezdődött.

Ezek már a Protapopov házaspár gyerekei lehetnek.

- Két Busht fogtam!

- Szibériában most hideg lehet!

- Nekem mondjátok?

- Lőjél magadnak bundát!

- Vagy gondoskodj szerelésről!
Sánta Balázs
legolvasottabb cikkei
legolvasottabb cikkei
Sánta Balázs
legfrissebb cikkei
legfrissebb cikkei
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/12 • VI. 4. – VI. 17.
Smuzewitz Ilona: Legyünk bátorak, merjünk BL-döntőre gyalogolni!
Para-Kovács Imre: a ketamin hatása a gazdaságpolitikára, avagy hogyan szaladgáljunk láncfűrésszel a kezünkben a szüreti bálon
Nagy Bandó András búcsúestje a Szegedi Zsinagógában
Váncsa István: kötelezni fogják az önkormányzatokat, hogy péntekenként zsíros kenyeret dobáljanak a nyugdíjasok közé
Farkasházy Tivadar: a KDNP olyan, mint a Felcsút a fociban, nem kell hozzá ember se a tribünre, se a pályára
Havas Henrik beszivárgott a Karmelitába a Magyar Nemzeti Védelmi Tanács ülésére
Lendvai Ildikó nem érti, miért kesereg Orbán, hogy az Unió lenullázná a magyar növekedést, amikor az előrelépés volna, hiszen épp mínuszban van
Dési János Haraszti Miklóssal beszélget arról, hogyan kell újra megtanulnia a stencilezést az ellenzéki újságíróknak
A Heti Kamu megtudta, alapítvánnyá alakul Magyarország is
Selmeczi Tibor alig várja a kormány 30 ezres élelmiszerutalványát, hogy megduplázza vele a vagyonát!
2025/12 • VI. 4. – VI. 17.




GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT
Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.
