2011. 02. 08.
„A magyar szellem ereje képes talpra állítani a nemzetet” - mondta országértékelő beszédében Orbán Viktor. „Találkoztam vele az árvízi katasztrófa idején, hallottam a vörösiszap-katasztrófa után” - mondta a magyar szellemről Orbán. A Hócipő is találkozott a magyar szellemmel, akitől megkérdeztük, hogy szerinte benne lesz-e az új Alkotmányban, de nem válaszolt, mert tovatűnt, hogy máshol is kísértsen.
A miniszterelnök országértékelő beszédéből megtudtuk, hogy 2010 az összefogás éve volt, 2011 a megújulásé, 2012 az elrugaszkodásé, az egyensúly visszaszerzéséé, 2013 a felemelkedésé, 2014 pedig a gyarapodásé lesz. A Hócipő olyan, négy évre szóló Orbán-naptár kiadását tervezi, ami elfér egy söralátéten.
2011. 02. 07.
„Teljességgel hazug és tisztességtelen Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter állítása, amely szerint a 2010-es költségvetés hamis számokra épült volna, vagy azokat az előző kormány meghamisította volna” - egyebek között ez áll Bajnai Gordon és Oszkó Péter közös közleményében, amely a Hócipő szerint már megint rossz hírét kelti hazánknak, a magyar embereknek, és megbontja a nemzeti egységet, szembe menve a forradalom vívmányaival.
Egyiptomban elkezdődtek a tárgyalások az alelnök és az ellenzéki csoportok között. Már megegyeztek az alkotmány reformjáról. Az amerikai külügyminiszter óvatosan üdvözölte a politikai párbeszédet. A Hócipő értesülése szerint Hillary Clinton azt javasolta a feleknek, hogy utazzanak Budapestre, és kérjenek alkotmányozási tanácsokat Orbán Viktortól.
2011. 02. 05.
Orbán Viktor hétfőn, a Millenárison mondja el 13. évértékelő beszédét. A Hócipő úgy tudja, hogy tanácsadói javaslatára mond a miniszterelnök február 14-én is egy évértékelő beszédet, hogy a 13-as szám ne hozzon rá rontást.
Orbán havi 450 ezerrel, Kövér 500 ezerrel, Mesterházy 215 ezerrel kereshet többet - számolta ki az RTL-Klub híradója. A kormányszóvivő szerint a törvény nem igazságtalan, mert mindenkire vonatkozik. Nagy Anna azt mondta: ez a törvény két dologhoz kötött: részben, hogy ki az, aki dolgozik, és ki az, aki gyerekeket nevel. Ez lehet eladó, ápolónő, politikus, bárki. A kabinet kitart amellett, hogy az új adótörvény senkinek sem rossz. A Hócipő várja az eladók, ápolónők, bárkik egyetértő leveleit, a munkanélkülieknek pedig azt tanácsolja, hogy tessenek dolgozni és sok pénzt keresni.
2011. 02. 04.
Orbán Viktor Facebook-oldalán másfél perces videoüzenetben azt kéri, hogy kérdezzenek, üzenjék meg, miről szeretnének hallani évértékelő beszédében. Hozzáteszi: „kérjenek perspektívákat”. A Hócipő úgy tudja, hogy a kérdezők, üzenők, mindenekelőtt a perpektívákat kérők szelektálása és regisztrálása Kubatov Gábor feladata.
A kormánynál pesszimistábban látja a magyar gazdaság helyzetét a Nemzetközi Valutaalap. Az IMF most közzétett prognózisa szerint idén 2,8 százalékkal növekedhet a magyar gazdaság, 2012-től 2015-ig pedig évente 3 százalékos lehet a bővülés. A Hócipő nem érti: egyszer már elküldtük őket. Akkor mit akarnak még tőlünk?
2011. 02. 03.
„...előzetes letartóztatásba helyezte a bíróság az egyik kereskedelmi bank fiókigazgatóját, mert rájárt a betétesek folyószámláira. Úgy tudjuk, egy hónap alatt hetvenmilliót szedett le az ügyfelek számláiról” - írja a Blikk. A Hócipő információi szerint a bukott vezető azzal védekezik, hogy ő csak eltérítette a betétesek pénzét, megmentve őket attól, hogy mások eltőzsdézzék azt.
A Népszava idézi Tarlóst: „Nem vagyok hülye, nem fogom kirúgni (Szentest), amikor ő csak egy eszköz, de más mozgatja.” Többszöri kérdésre sem nevezte meg, hogy kire gondol, de olyan ironikus megjegyzéseket azért tett, amelyekből kiderült, hogy Pesti Imrére célzott. A Hócipő úgy tudja, hogy Tarlós nemcsak a 12, budapesti kórházat adná állami gondozásba, hanem az egy Pestit is.
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/13  •  VI. 17. – VI. 30.
Para-Kovács Imre: én nem hazudok pénzért, nem nyalom a kormány seggét, a most leépített cselédsajtó nem kollégám, az övéik Kínában meg Oroszországban vannak Kéri László: Orbán egy órára belátta, hogy „mindennek van határa”. Hátha újabb vereségek hatására ezt egy délutánra, vagy egy napra is belátja! Smuzewitz Ilona: a Fidesz nem veszített, csak nem nyerte meg a választást Váncsa István alig várja, hogy hazánk elérkezzen az Orbán-féle szuverenitás állapotába, hogy az univerzum összes országát jól tökön rúghassuk Farkasházy Tivadar elképzelte Orbánt, ahogy egy bunkerből nézi az aranykonvoj kísérőinek csak Bin Ladenéhez hasonlítható elfogását Havas Henrik Orbán kérésére megírta a volt kormányfő, rettegő fideszeseknek szóló levelét Dési János: így rúgtak ki három perc alatt a Népszavától Lendvai Ildikó: Mikor szólnak Orbánnak? A Heti Kamu megtudta, hogy Sulyok Tamás az elmozdítása elleni tiltakozásul az íróasztalához láncolta magát. Kimentése folyamatban van!
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.