Vesszen Gyurcsány - felirat a rekettyésben

Pataki Balázs
2008. 08. 02.
Ártatlan sétarepülésnek indult az ügy, ami végül egy kormányváltó hangulatú felfedezésbe torkollott.

Gyuri barátunk a legénybúcsújára sétarepülést kapott ajándékba. Gondoltuk, hogy megbolondítjuk a dolgot egy sztriptízzel is, de nekünk ehhez kevés a testünk, a profi táncoshoz meg a hely a Cesna 172-esben, amivel a Budaörs-Tihany-Budaörs útvonalon repültünk. Az út simán zajlott, a Velencei tó nádasai csodálatosak, fentről nézve a balatoni naplemente ámulatba ejtő, de az igazi meglepetés Székesfehérvár mellett ért minket, amikor a levegőből megláttunk egy óriási, 10-20 méteres betűkből álló feliratot az egyik gabonatáblában: VESSZEN GYURCSÁNY.



Ennél megdöbbentőbb repülési élményem csak az volt, amikor egyszer a London-New York járaton megjelent nekem Jézus (névtáblája szerint „Jesus”) és a kék-piros egyenruhájában narancsleveket szolgált fel. De legalább saját szememmel győződhettem meg róla, hogy Jézus nem csak a vízen tud járni, de a levegőben is, ráadásul tálcával a kezében.



De, hogy ez a felirat hogyan került a zöld táblába, csak találgatni tudok. Vagy leszállt egy VESSZEN GYURCSÁNY alakú UFÓ, vagy a helyi nazcák próbáltak üzenni ezekkel a furcsa vonalakkal az idegeneknek, esetleg a gabona egyszerűen tiltakozásul ilyen formájúra rohadt.

Székesfehérvártól délre, 2008.07.31, 19:05

(A cikk megírása után megtaláltam a felirat pontos helyét is, ha nem tévedek, pontosan a szabadbattyáni Pokol dűlő és a székesfehérvári Amerikai fasor között.)
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/12  •  VI. 4. – VI. 17.
Smuzewitz Ilona: Legyünk bátorak, merjünk BL-döntőre gyalogolni! Para-Kovács Imre: a ketamin hatása a gazdaságpolitikára, avagy hogyan szaladgáljunk láncfűrésszel a kezünkben a szüreti bálon Nagy Bandó András búcsúestje a Szegedi Zsinagógában Váncsa István: kötelezni fogják az önkormányzatokat, hogy péntekenként zsíros kenyeret dobáljanak a nyugdíjasok közé Farkasházy Tivadar: a KDNP olyan, mint a Felcsút a fociban, nem kell hozzá ember se a tribünre, se a pályára Havas Henrik beszivárgott a Karmelitába a Magyar Nemzeti Védelmi Tanács ülésére Lendvai Ildikó nem érti, miért kesereg Orbán, hogy az Unió lenullázná a magyar növekedést, amikor az előrelépés volna, hiszen épp mínuszban van Dési János Haraszti Miklóssal beszélget arról, hogyan kell újra megtanulnia a stencilezést az ellenzéki újságíróknak A Heti Kamu megtudta, alapítvánnyá alakul Magyarország is Selmeczi Tibor alig várja a kormány 30 ezres élelmiszerutalványát, hogy megduplázza vele a vagyonát!
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.