Kivágóné visszavág

Pataki Balázs
2009. 04. 29.
Valójában szeretjük az ügynököket, csak nem merjük bevallani. Pedig milyen jól eső érzés, ahogy a porszívóügynökkel feltakaríttatjuk az egész lakást, mondván nem hisszük el, hogy a zsinór a lakás olyan távoli részébe is elér, a biblia ügynökkel elmagyaráztathatjuk a régóta nem értett részleteket a bibliából (pl. hogy bálnát is vitt-e magával Noé), az amway ügynököket pedig egyenesen miniszterelnöknek is hajlandók vagyunk jelölni. A III/II-nek dolgozó Kivágónét pedig Hunvald György helyére.

Hócipő: Kedves Kivágó Iván Györgyné! A nevével nem akarok viccelni, pedig az Iván azt jelenti „Isten kegyelemes”, a György pedig azt jelenti paraszt, vagyis „Isten kegyelmes parasztja”.

Kivágóné: Köszönöm, hogy nem élcelődött a nevemen, miközben pedig mégis.

Hócipő: Hát igen, mert ha viccelni akartam volna vele, akkor azzal kezdtem volna, hogy ezzel névvel, hogy Kivágó, Ön III/II-es ügynökként valószínűleg több külföldit is kivágott az országból.

Kivágóné: Ismét köszönöm, hogy a nevemet kihagyta a hülye vicceinek sorából. Egyébként pedig nem ügynök voltam, hanem kémelhárító.

Hócipő: Ez érdekesen hangzik. Árulja el nekünk, miről tudta Ön megállapítani valakiről, hogy kém?

Kivágóné: Keresztkérdéseket tettem fel neki.

Hócipő: Például?

Kivágóné: Például, hogy milyen alakú a kereszt?

Hócipő: És ha erre jól felelt?

Kivágóné: Akkor megkérdeztem, hogy „Ön kém”?

Hócipő: Cseles. És, ha azt mondta, hogy nem?

Kivágóné: Akkor az gyanús, hogy kém. Vagy nem tud magyarul. De különösen gyanús, ha a kereszt alakját sem tudta megmondani.

Hócipő: Mindennek a kémelhárítói tapasztalatának milyen hasznát fogja venni a fővárosi közgyűlésben?

Kivágóné: Kiderítem, hogy közülük ki kém, és azokat elhárítom.

Hócipő: Köszönöm szépen ezt az emelkedett interjút, amiben sikerült elkerülni, hogy az Ön nevével vicceljünk, miközben pedig azt is elárulhattuk volna, hogy a Kivágóné anagrammája „ingó kávé”.
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/22  •  X. 22. – XI. 4.
Para-Kovács Imre: olyan a miniszterelnök öröme a budapesti Trump–Putyin találkozó kapcsán, minta ő adhatná kölcsön a kéglit egy pornóforgatáshoz Váncsa István végiggondolta, mi okozna nagyobb bonyodalmat hazánkban: az orosz gázcsap vagy a kocsmai sörcsap elzárása? Smuzewitz Ilona a Hatvanpuszta-központú, oktatásmentes társadalomról Farkasházy Tivadar a magyar szuperligáról: Kornisról, Esterházyról, Spiróról, Kertészről, és a Krasznahorkai–Tarr párosról Havas Henrik jelenti a Németh Szilárd részvételével rendezett tuskóhúzó-versenyről Dési János kiszámolta, hogyan lehet kihozni 1200 forintból az állami gondozottak napi 3000 kalóriáját, 62 gramm fehérjéjét és a nyomelemeket Verebes István új találmánya: a politikai szimplifikátor A Heti Kamu megtudta: a magyar kormány hiteles fotókkal rendelkezik arról, hogy Magyar Péter egyszer Varga Juditot varanggyá változtatta Selmeczi Tibor egy Krasznahorkai-mondat felolvasása közben megfőzött egy egész gyerektáborra!
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.