Beszélgetés Gordon B-vel
Majláth Mikes László
2009. 04. 06.
Nem könnyű manapság Gordon B. közelébe jutni. Riporterek tömegén kell keresztülverekednie magát a Hócipő tudósítójának, hogy egy rövid interjút készítsen Gordon B-vel, az európai baloldal egyik kiemelkedő személyiségével.Hócipő: Kedves Gordon B.! Ön egy parlamenti ciklus közben vette át a miniszterelnökséget elődjétől, fel volt készülve rá?
Gordon B.: Baloldali váltott baloldalit, mi mindig a munkások pártján álltunk.
Hócipő: Nono, azért ez a megszorításos politika nem éppen a bérből és fizetésből élőknek kedvez.
Gordon B.: Minden jól ment volna, de beütött ez az átkozott pénzügyi és gazdasági világválság. Én őszintén megmondtam az embereknek, hogy fájni fog. Ebben csak Churchill példáját követem, aki kereken kibökte, hogy csak vért, verejtéket és könnyeket ígérhet.
Hócipő: Bele is bukott utána.
Gordon B.: Akkor is csak az igazságot mondhatom, mint egyenes, baloldali miniszterelnök. Fájni fog, de piszkosul.
Hócipő: Úgy beszélik, hogy a köztisztviselőktől és a közalkalmazottaktól elveszik a 13. havi fizetést.
Gordon B.: Ez igazságos. Nem dolgoznak egy évben csak 12 hónapot, mire való az a 13.?
Hócipő: Állítólag a nyugdíjasokkal ugyanígy tesznek. Tőlük is megvonják a 13. havi nyugdíjat.
Gordon B.: Mondtam, hogy fájni fog. Én nem beszélek a levegőbe. Remélem a liberálisok támogatni fognak.
Hócipő: A gyed idejét levszik kettőről egy évre. S utána a gyes is csak egy év. Mi lesz a kismamákkal, nincs elég bölcsőde.
Gordon B.: Nem győztem hangsúlyozni, hogy fájni fog. Nagyon fog fájni.
Hócipő: Úgy hírlik elveszik a gázár és távhő támogatást. Sokan fagyoskodni fognak.
Gordon B.: A mi országunkban nincs télen olyan hideg. A svédeknél sokkal hidegebbek a telek.
Hócipő: Egyáltalán lesz valami ellentételezés?
Gordon B.: Benne van a programomban, mellyel minden képviselőnk egyetért. Az alsó adósávot kiszélesítjük és csökkentjük a munkaadók terheit.
Hócipő: Ez utóbbi miben érinti a munkavállalókat?
Gordon B.: Legalább megmarad a munkahelyük, nem lesznek munkanélküliek, s ez nagy dolog a mai világban.
Hócipő: De azt is beígérte, hogy emelik a szeszesitalok, a dohányáruk és az üzemanyag jövedéki adóját.
Gordon B.: Aki iszik, cigizik, és autóval közlekedik a munkahelyére, az gondolkodjon el a dolgon, hogyan csökkenthetné a kiadásait. Nekem lenne néhány tippem.
Hócipő: Köszönöm, hogy a rendelkezésünkre állt, csak még egy aktuális kérdés. Mit szól ahhoz, hogy a Hösök terén tizenöt ezren demonstráltak az előrehozott választások mellett.
Gordon B.: Hogy micsoda? Nem értem a kérdést.
Hócipő: A budapesti Hősök terén sokan tüntettek.
Gordon B.: Mi közöm nekem ahhoz, az legyen a maguk dolga. Én az angol miniszterelnök, Gordon Brown vagyok!
Majláth Mikes László
legolvasottabb cikkei
legolvasottabb cikkei
Majláth Mikes László
legfrissebb cikkei
legfrissebb cikkei
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/10 • V. 7. – V. 20.
ORBÁN ÉVEKIG FALAZOTT MATOLCSYNAK!
Para-Kovács Imre: már várja, hogy Magyar Péter emlőssel szexeljen, ukránoknak kémkedjen és idős asszonyokat gázoljon a zebrán
Váncsa István: Szép hazánkban a veszélyhelyzet olyan, mint egykoron a szovjet és a magyar nép barátsága: örök és megbonthatatlan!
Smuzewitz Ilona: Balsors akit Weber tép – aki szerint nem pontosan így van a Himnusz szövege, annak át van mosva az agya!
Farkasházy Tivadar: hatezer éves a Hócipő
Havas Henrik sajtó alá rendezte a karmelitában Orbán főművét, a Háború és békét
Dési János lebuktatja magát, hogyan csinálta ki a magyar sertésexportot, amikor tudósított a titokban tartott sertéspestisről
Verebes István előzetes riportja a 2026-os választások után a Parlamentből távozó fideszes politikusokról
A Heti Kamu megtudta: Kövér László véletlenül saját magát is kitiltotta az Országgyűlésből
Selmeczi Tibor: dübörög a jólét, ha akad aki megveszi az 5500 forintos lángost is!
2025/10 • V. 7. – V. 20.




GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT
Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.
