Fészbúk history

Ürmös Zsolt és Varga Ferenc József
2010. 05. 19. · Hócipő 2010/10
Hogy nézett volna ki egy közösségi oldal, ha jó pár száz évvel ezelőtt kitalálják? Hogyan követhettük volna nyomon VIII. Henrik szerelmi kalandjait, ha már akkor lett volna közösségi portál?

1531 -Henrik és Boleyn Anna ismerik
egymást

1532 -Henrik kapcsolatban van

1536 -Henrik új képet töltött fel
kivégzések albumába

1536 -Henrik és Jane Seymour
ismerik egymást…

1537 -Henrik kapcsolatban van

1537 -Henrik már nincs kapcsolatban

1538 -Henrik és Cleve-i Anna
ismerik egymást…

1539 -Henrik kapcsolatban van

1539 -Henrik és Anna szakítottak

1540 -Henrik és Catherine Howard
ismerik egymást…

1540 -Henrik kapcsolatban van

1542 -Henrik új képet töltött fel
kivégzések albumába…


Kádár János fészbúk oldala az illegalitásból:

Csermanek János csatlakozott a KMP földalatti mozgalomhoz

Csermanek Jánost az Államvédelem ismerősnek jelölte…

Kádár János like „Krumplileves”



A II. világháború pár momentuma egy közösségi portálon követve:

Adolf ismerősnek jelölte Lengyelországot

Joszif kedveli Adolf tevékenységét, és ő is ismerősnek jelölte Lengyelországot

Adolf ismerősnek jelölte Franciaországot és Nyugat-Európát Adolf ismerősnek jelölte Kelet-Európát, Dél-Európát és Észak- Afrikát

Adolf ismerősnek jelölte a Szovjetuniót Joszif nem kedveli Adolf tevékenységét

Adolf meghívta Miklóst és Benitót egy csatára

Churchill és Roosevelt like „partraszállás”

Joszif ismerősnek jelölte Kelet-Európát és Közép-Európát

Churchill ismerősnek jelölte Németországot

Adolf meghívott téged a bunkerpartijára

Adolf törölte magát a fészbúkról...
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/26  •  XII. 17. – XII. 29.
Olvasóink 283 évet osztottak ki a 22 fős börtönválogatottnak Hatvanpuszta köszönti Sztálint! Para-Kovács Imre: elhozza a békét, leaszfaltozza a Lázár kastélyához vezető utat, közben a rendőrség átveszi az egészségügyi intézményeket is Váncsa István nem szeretne újra gyerek lenni, de ha már elkerülhetetlen, inkább lajhárként vagy kerecsensólyomként, mint emberként Smuzewitz Ilona: Táncórák bazmegoló államtitkároknak és haladóknak Farkasházy Tivadar Nekem már nyolcvan! Havas Henrik megszerezte Ákos székfoglaló beszédét az irodalmi Nobel-díj átvétele alkalmából Dési János felpakolta a NER-t a Titanicra és útnak indította őket Verebes István a Magyar Nemzeti Olümposz Minisztériumban jósoltatott magának A Heti Kamu megtudta: Orbán Sulyok Tamás iránymutatásai alapján, zsebszerződéssel vinné ki hazánkat az EU-ból Selmeczi Tibor karácsonyi menüket mutat a lecsúszó magyar középosztálynak, hogy legalább a látvány meglegyen
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.