Ez már ténylg csúcsképzés

Ürmös Zsolt és Varga Ferenc József
2012. 01. 11. · Hócipő 2012/02
Az oktatási törvény legújabb kiszivárgott tervezete szerint a felsőoktatási intézmények, főiskolák, egyetemek ezen túl csak a több ezer méter magas hegycsúcsokra tehetik majd székhelyeiket. A minisztérium illetékese szerint az ELTE Mount Everestre való áthelyezésével, vagy a Szegedi Tudomány Egyetem Tibetbe költöztetésével egyáltalán nem nehezítik meg a hallgatók dolgát, és cáfolta azokat az ellenzéki vádakat is, hogy a kormány ezzel a serpadinasztiák egyetemre való bejutását könnyítené meg. Mint elmondta, régen a saolin templomokba is csak véres harcok árán lehetett bejutni, ehhez képest az a pár ezer méteres hegymászás már meg se kottyan.


HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/9  •  IV. 24. – V. 6.
BRÜSSZEL BOSSZÚJA: Felderítettük, hogyan palizták be Matolcsy Ádámot, Rogán Antalt és Tiborcz Istvánt a rájuk fenekedő brüsszeli sorosisták! Para-Kovács Imre: Mostantól az igazság csak attól függ, hogy ki mondja el és hányszor Váncsa István: Elmeroggyant autót nem vezethet, országot igen, sokba kerül ez nekünk Smuzewitz Ilona: Hogyan mentették meg a rendszert a megsemmisüléstől a munkahelyükre időben érkező fideszes képviselők? Farkasházy Tivadar: Mi tartott másfél évtizedig abban, hogy Brüsszel megfogadja Orbán tanácsát, és ne nyújtson segédkezet hazug és csaló kormányoknak? Havas Henrik: Megkapják-e Mészáros Lőrincék a Titanic II-t, amire már az előleget is befizették? Lendvai Ildikó: Utcai harcos a vámháborúban Dési János: Na de kihez kerülhetett Fenyő János Mont Blanc tolla? Verebes István: Assisi Szent Ferenc találkozása Iványi Gáborral A Heti Kamu megtudta: Tiborcz István Orbán Ráhelt is csak bérli Selmeczi Tibor: Nem lehet véletlen, hogy Trianonnál a románok a kolozsvári töltött káposztát nyúlták le!
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.