Hungarikum lesz a korrupció
Ürmös Zsolt
2014. 12. 10. · Hócipő 2014/25
Hamarosan hungarikummá minősítheti a Hungarikum Bizottság a hazai korrupciót. Mint ismeretes, a közösségi oltalom alatt álló hungarikum jellegzetes, csak Magyarországra jellemző dolog, amelyről a magyarok ismertek a világban.
Mivel manapság a Rubik-kocka vagy a gulyásleves helyett már a korrupció jut először egy külföldi eszébe, ha hazánkat említik neki, adta magát az ötlet, hogy a korrupció is legyen nemzeti oltalom alatt álló védjegy. A kormány ezért létrehozza a „Nemzet korruptja” védjegyet, amely egy nemzeti színű szalaggal áthúzott hat ismeretlen alak, akik nem tudnak átjutni az amerikai határon.
Ürmös Zsolt
legolvasottabb cikkei
legolvasottabb cikkei
Ürmös Zsolt
legfrissebb cikkei
legfrissebb cikkei
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/14 • VII. 2. – VII. 15.
Para-Kovács Imre: Az én hazám nem lehet ellenzékben. Kormányon sem, mert a haza nem a NER. A haza önök és én!
Váncsa István: Be akarták tiltani, de nem sikerült, nem azért, mert elkúrták, hanem mert a földindulás nem betiltható!
Smuzewitz Ilona: Ha még néhány napig megy a kampány, kb. négyszáz millió magyar ember és nő szavazott volna a Voks2025-ön!
Farkasházy Tivadar: A világon az ausztrál kormányfőnek lehet a legtöbb birkája. Utána Orbán jön a sorban.
Havas Henrik megtudta, hogy Szijjártó portyázói szerzik be a Xanaxot a Karmelita számára, nem olcsó közvetítőkön keresztül
Nagy Bandó András: Üzenetek a melegvagyok.hu oldalról • Dési János: Pride-történet 1908-tól napjainkig
Selmeczi Tibor: Mészáros nem is zebrát akart venni, hanem fekvőrendőrt, csak nem jutott eszébe a szó
Lendvai Ildikó: Orbán szerint civilizált ország vagyunk? Eddig ez nem tűnt fel!
Verebes István receptje valóságrealityhez: hogyishívják, izémizé és mittudomén
Demszky Gábor a szovjet katonák disznótartási fortélyairól
A Heti Kamu megtudta: Lázár megszüntette a késéseket, leszereltette a vasútállomások óráinak mutatóit
2025/14 • VII. 2. – VII. 15.




GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT
Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.
