Schumacher parkol

Pataki Balázs
2009. 05. 13.
A parkolócég parkolóórát, esetleg illemórát vegyen, ne pedig 60 milliós Ferrarit - nagyjából így foglalható össze Rogán Antal érvelése, aminek következményeként elküldték melegebb, netán csak nem, offshore éghajlatra a Belváros-Lipótváros Parkolásszervező és Üzemeltető Zrt.-t. A cég Főparkolóőrét kérdezzük, hogy na most erre mi a basszus?

Hócipő: Na most erre mi a basszus?

Főparkolóőr: Én nem értek a zenéhez.

Hócipő: Akkor kérdezem másként. Mire kellett az Önök cégének az a Ferrari F430 Spider?

Főparkolóőr: Az csupán tesztelési célokat szolgált. Azzal akartuk kipróbálni, hogy a belvárosi parkolóhelyek megfelelnek-e a luxus igényű parkolóknak is.

Hócipő: Miért, kire számítanak, Schumacherre? Vagy, hogy Button rosszul vesz be egy sikánt a Hungaroringen és a Vígadónál köt ki?

Főparkolóőr: Igen, miért ne. Ezek nagyon is életszerű helyzetek. Aztán ott áll ugye kérem a Vigadó előtt, az az illető, akit mondott, és azokkal az alacsony gépjárművekkel nem fog tudni felállni a járdára. De a Spiderrel mi ezt előre le tudtuk volna tesztelni, ha hagyják.

Hócipő: És végül használták tesztelésre a Ferrarit?

Főparkolóőr: Észnél van? Egy 60 millás autót?

Hócipő: Tényleg, hol vették azt a sportkocsit?

Főparkolóőr: Ne is kérdezze. Valahol kint a fenében, egy pesti külső kerületben van a Ferrari szalon. Hát majdnem kifogyott a benzin a Mazerattiból mire odaértünk.

Hócipő: Az ilyen elegáns autóknak, nem a belvárosban szokott lenni bemutatótermük?

Főparkolóőr: Lehet, de olyan nyüzsis helyen nem lehet jól kipróbálni a baseball ütőt, meg a nindzsa kardot, hogy hogy néz ki vele az ember az autó mellett.

Hócipő: Értem. Mindenesetre, ahol telik 60 milliós autóra, ott biztos van mit a tejbe aprítani, ezért a cégüket nem féltem, de mi lesz most az állás nélkül maradó parkolóőrökkel, és a kis kék Geiger-Müller számlálójukkal?

Főparkolóőr: Én együtt érzek velük, mert magam is évekig voltam az utcán és számoltam a Geiger-Müllereket. De szerintem el tudnak helyezkedni, lesz rájuk kereslet.

Hócipő: Ön szerint, ki akarna arrogáns, zsebbe dolgozó az empátia szikráját is nélkülöző embereket alkalmazni?

Főparkolóőr: Ugyan már! Amikor kormányok itt így jönnek-mennek ...
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/10  •  V. 6. – V. 19.
Para-Kovács Imre: Hankó nemzeti kulturális gyógyszerész vajon érti, hogy nem az a tét, hogy Orbán megsimogatja-e a buksiját, hanem, hogy vezetőszáron viszik-e el? Smuzewitz Ilona: Kik hiányoznak a parlamentből? Avagy ki emlékszik Kósára a csengeri örökösnőn kívül? Váncsa István a finn­ugor elmélet és az azbeszt kölcsönhatásairól Farkasházy Tivadar pontosan érti, miért az utcán válaszolgatott Orbán az újságírók kérdéseire, ott ugyanis nincs plafon Havas Henrik Orbán szentté avatását szervezi, hogy ne hasonuljanak meg vakhitű követői Dési János: K-európában eddig a pesszimista volt korunk realistája, aki már májusban felkiáltott: ajaj, mindjárt havazni kezd! Lendvai Ildikó: szeretné, ha megismételnék a kampányt Juszt László azt keresi, melyik csapat fogadná be Orbánt szertárosként A Heti Kamu megtudta: a Szent Korona helyett Kövér László bajusza előtt tehetik le esküjüket a képviselők Selmeczi Tibor előveszi a pincébe eltett krumplit, most, hogy elmarad a háború Orbán és zsebesei! – keressük együtt: Hogy hol a lé?
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.