Nem magyar és hazudik

Para-Kovács Imre
2009. 09. 11.
„Másfél éves munkának az eredményét a sors most elvette tőlünk, aki most azt mondja, hogy jogosan kaptunk ki, az nem magyar és hazudik." - mondotta Dzsudzsák Balázs a svédek elleni meccs után, de mi csak a portugálok elleni vereséget követően mertük megkérdezni a Magyar Kisiparosok Országos Szövetségének főtitkárát, Szabó Lajost, hogy miért is ezt a mondatot választotta a szövetség jelmondatának.Hócipő: Hamar felkarolták az interjú ezen részét, és ezentúl minden magyar kisiparos ezt fogja műhelyének bejárata fölé vésni. Hogyan esett erre a mondatra a választás?
Szabó Lajos: Betelt a pohár, a magyar kisiparosoknak elegük lett abból, hogy folyamatosan cseszegetik őket: miért van két ballábas cipő a dobozban, miért kerül a Dózsa György úttól a Keletiig nyolcezer forintba a taxi, miért lejt az ebédlőasztal... A magyar kisiparosok mostantól öntudatosan kijelentik, hogy akinek baja van a magyar termékekkel és szolgáltatásokkal az nem magyar és hazudik.
Hócipő: De amennyiben egy átutazó holland vásárol magyar cipőt vagy ül taxiba...
Szabó Lajos: ...akkor ő hazudik.
Hócipő: Előfordulhat esetleg jogos kritika, és akkor...
Szabó Lajos: ...életbe lép a szabály, és aki jogos kritikát fogalmaz meg az nem magyar és hazudik.
Hócipő: Nem lehetne esetleg némileg finomítani a szabályon?
Szabó Lajos: Nem. Ez egy tökéletes szabály. Akinek nem tetszik...
Hócipő: Igen, igen értem... de esetleg...
Szabó Lajos: Semmi „esetleg”, most tárgyalunk a gyáriparosokkal a pénzügyi szakemberekkel és a bolgárkertészekkel, és lehet, hogy jövőre ők is bevezetik a nem magyar és hazudik szabályt, nem beszélve a jogászokról és rendőrökről.
Hócipő: Az ott véletlenül nem egy violinkulcs a kezében?
Szabó Lajos: Nem.
Para-Kovács Imre
legolvasottabb cikkei
legolvasottabb cikkei
Para-Kovács Imre
legfrissebb cikkei
legfrissebb cikkei
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/10 • V. 7. – V. 20.
ORBÁN ÉVEKIG FALAZOTT MATOLCSYNAK!
Para-Kovács Imre: már várja, hogy Magyar Péter emlőssel szexeljen, ukránoknak kémkedjen és idős asszonyokat gázoljon a zebrán
Váncsa István: Szép hazánkban a veszélyhelyzet olyan, mint egykoron a szovjet és a magyar nép barátsága: örök és megbonthatatlan!
Smuzewitz Ilona: Balsors akit Weber tép – aki szerint nem pontosan így van a Himnusz szövege, annak át van mosva az agya!
Farkasházy Tivadar: hatezer éves a Hócipő
Havas Henrik sajtó alá rendezte a karmelitában Orbán főművét, a Háború és békét
Dési János lebuktatja magát, hogyan csinálta ki a magyar sertésexportot, amikor tudósított a titokban tartott sertéspestisről
Verebes István előzetes riportja a 2026-os választások után a Parlamentből távozó fideszes politikusokról
A Heti Kamu megtudta: Kövér László véletlenül saját magát is kitiltotta az Országgyűlésből
Selmeczi Tibor: dübörög a jólét, ha akad aki megveszi az 5500 forintos lángost is!
2025/10 • V. 7. – V. 20.




GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT
Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.
