Az életre nevelni

Varga Ferenc József
2011. 08. 10. · Hócipő 2011/16
A közoktatásért felelős államtitkárság javaslatára a kormány újabb iskolai tantárgy bevezetése mellett döntött. Már az első elemibe járó kisiskolások számára is kötelező lesz a hivatali várakozás elsajátítása, amelyből érettségizni is kell majd. Az órákon a leendő ügyintézők megtanulhatják, miként kell sorban állni azokban a bankokban és hivatalokban, amelyekben a számautomatás rendszer valamilyen oknál fogva nem működik, vagy ha valaki számot húzott, milyen mértékben reklamálhat akkor, amikor már az összes utána jövő sorszámot is szólították. A fentiek alapján talán evidens, hogy a tantárgyból meg is lehet bukni, s ilyen esetekben a tanulónak újra be kell állnia a sor végére, vagy újabb sorszámot kell húznia.


HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/3  •  I. 28. – II. 10.
13 OLDALAS HÁBORÚPÁRTI MELLÉKLET! Para-Kovács Imre: Rég volt már polgárháború, és az amerikaiak csodálkoznak, hogy ha egy bevándorlásellenes retardot választanak, az úgy is viselkedik, és hadsereget küld rájuk Váncsa István: Mit tegyen az a NER-es, aki nem lop, és még nem is imitálja, mert ha nem teszi, a gyanú sötét árnya fog makulátlan személyére vetülni Smuzewitz Ilona gyűjtést indít gróf Lázár Jánosért, hogy ne kelljen a százhúszezres nyugdíjig szarosmosdó-pucolásból élnie Nagy Bandó András: Mire készül a Tisza? Farkasházy Tivadar: Ha már nem adták oda a norvégok Trumpnak a Nobel-békedíjat, legalább adják oda neki a svédek az orvosit Havas Henrik: Hogyan bízták a karmelitában Kósa Lajosra a párt gazdasági alapvetéseinek megfogalmazását? Dési János az Orvosi Kamara volt elnökénél járt, aki ukrán menekültek ideiglenes orvosi rendelőjében hórukkol Verebes István Caligulával beszélgetett a helyes kinevezési protokollról A Heti Kamu megtudta: a fűtésszámlák befagyasztása után a kormány a fűtést is befagyasztja Selmeczi Tibor burgonyapárti propagandát terjeszt!
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.