Narancs zászlók, narancs sasok...

Szabados Gábor
2008. 07. 19.
Fontos kérdésben kértük ki Pelikán József, a Narancskutató Intézet egykori igazgatójának véleményét. Hogyan egyeztethető össze a hagyományőrzés a kor követelményeihez való alkalmazkodással? - firtatta Szabados Gábor a Fradi új narancssárga meze kapcsán, valamint, hogy ez most valóban narancs, vagy mégis inkább citrom?

Hócipő: Pelikán elvtárs! Hogy szólíthatom? Maradhat az elvtárs?

Pelikán elvtárs: Persze. Ha úgy gondolja, hogy társam az elveimben.

Hócipő: Ajaj! Vagyis hát... Ön végül is pozitív hős. Ugye?

Pelikán elvtárs: Mondja azt, hogy József. Merthogy Pelikán József vagyok. Mi a helyzet? Fokozódik? Mit igazgassak? A Fedett Uszodát már vezettem, becsuktak. A Vidámparkot is, abból is börtön lett. Következett a Narancskutató Intézet...

Hócipő: Ez az! Narancsügyben kellene megszólalnia.

Pelikán elvtárs: Az citrom volt. Igaz, jobb meggyőződésem ellenére kénytelen voltam azt mondani Bástya elvtársnak a citromra, hogy „Narancs. Magyar narancs. Kicsit sárga, kicsit savanyú, de a miénk”, de tudjuk: citrom volt. Mit mondjak még?

Hócipő: A Fradiról kellene.

Pelikán elvtárs: ÉDOSZ.

Hócipő: Tessék?

Pelikán elvtárs: Élelmiszeripari Dolgozók Országos Szövetsége. Ez az ÉDOSZ. ÉDOSZ SE. Így hívták a Fradit egy évig. Csak azután lett Kinizsi. És az is volt, 56-ig.

Hócipő: Igen, erről szeretném... A hagyományokról, azok tiszteletéről, a változások szükségességéről, konkrétan a mostani új mezről.

Pelikán elvtárs: És majd megint lecsuknak. Bár úgy tapasztalom, nem megy az ma olyan könnyen. Mit akar hallani?

Hócipő: Mit akar mondani?

Pelikán elvtárs: Jópofa ez a narancssárga mez. Hajrá ComeBack! Ez megfelel?

Hócipő: Nekem igen. Meg állítólag a szurkolóknak is. Nike modell. Divatos. Azt mondják. Még maga Lipcsei is azt mondja.

Pelikán elvtárs: Baromság. Akarom mondani: Divatos is? Innovatív is? Egyedülálló? Narancs? Vagy inkább citrom? Minek belerondítani az egészbe, úgy, mint a kommunista diktatúra alatt az ÉDOSZ-szal, a Kinizsivel?

Hócipő: Olyannak érzi?

Pelikán elvtárs: Mondtam ilyet? De ha mondtam volna, akkor is csak kérdezem.

Hócipő: Szóval: tiszteljük a hagyományainkat, ne hagyjuk, hogy egy külföldi, csupán azért, mert pénze van, kiforgasson minket a zöld-fehér nemzeti színeinkből, és narancssárgába bújtasson?

Pelikán elvtárs: Miket nem beszél! Amúgy is csak idegenben narancssárga. Itthon zöld-fehér. Hajrá, Fradi! Jövőre, veled, ugyanitt!... Illetve: az NB akárhányban.
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/3  •  I. 28. – II. 10.
13 OLDALAS HÁBORÚPÁRTI MELLÉKLET! Para-Kovács Imre: Rég volt már polgárháború, és az amerikaiak csodálkoznak, hogy ha egy bevándorlásellenes retardot választanak, az úgy is viselkedik, és hadsereget küld rájuk Váncsa István: Mit tegyen az a NER-es, aki nem lop, és még nem is imitálja, mert ha nem teszi, a gyanú sötét árnya fog makulátlan személyére vetülni Smuzewitz Ilona gyűjtést indít gróf Lázár Jánosért, hogy ne kelljen a százhúszezres nyugdíjig szarosmosdó-pucolásból élnie Nagy Bandó András: Mire készül a Tisza? Farkasházy Tivadar: Ha már nem adták oda a norvégok Trumpnak a Nobel-békedíjat, legalább adják oda neki a svédek az orvosit Havas Henrik: Hogyan bízták a karmelitában Kósa Lajosra a párt gazdasági alapvetéseinek megfogalmazását? Dési János az Orvosi Kamara volt elnökénél járt, aki ukrán menekültek ideiglenes orvosi rendelőjében hórukkol Verebes István Caligulával beszélgetett a helyes kinevezési protokollról A Heti Kamu megtudta: a fűtésszámlák befagyasztása után a kormány a fűtést is befagyasztja Selmeczi Tibor burgonyapárti propagandát terjeszt!
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.