Schumacher Orbán miatt félve jött Pestre

Farkasházy Tivadar
2008. 07. 30.
Szerda este, immáron harmadszor Michael Schumacher vezetésével a Fradi pályán fociznak a Forma-1 pilótái: Massa, Fisichella, Rosberg, Vettel, Patrese, Capelli és a többiek. Az ellenfél csapatába egy hócipősnek is sikerült bejutnia.


Hócipő: Győzni jöttek Budapestre?

Schumacher: Természetesen, de olvasván a kecskeméti mérkőzés eredményét, a győzelmi tortára nem tartunk igényt.

Hócipő: Szívesen játszik az Üllői úton?

Schumacher: Hogyne! Régen meg akartam ismerkedni a világ egyik legsportszerűbb közönségével.

Hócipő: A Ferencvárosi kemény magra gondol? Most Linzben is beszaladtak a pályára a Levszki Szófia ellen.

Schumacher: Bizonyára csak a Sturm Graz szurkolóinak kispesti kedveskedését akarták viszonozni.

Hócipő: Milyen pilóták lesznek csapatának tagjai?

Schumacher: Massa, Fisichella, Rosberg, Patrese, jómagam és a félelmetes Baumgartner Zsolt.



Hócipő: Tart az ellenféltől?

Schumacher: Elsősorban a Koltai, Farkasházy csatárkettőstől. Ugyanis a 27 év a legjobb futballista kor.

Hócipő: De ők ketten együtt 127 évesek!

Schumacher: Akkor a százévestől kevésbé.

Hócipő: És Albert, Kiprich, Pölöskei, Csank?

Schumacher: Magyar futballistáktól nem félek.

Hócipő: Kiktől fél?

Schumacher: Kizárólag magyar színészektől, Pindroch Csaba három éve például alaposan lerúgott.

Hócipő: Talán azt hitte, hogy kolléga. Szégyelli is, ezért másnap alaposan berúgott. De ott lesz Rudolf Péter és Szamóca is.

Schumacher:
Remek, a szamócát nagyon szeretem.

Hócipő: Sisa Tibor is a csapat tagja, az ő fiai bronzérmesek lettek az U19-esek Európa-bajnokságán.

Schumacher: A németeket megverték?

Hócipő: Nem, kikaptak tőlük.

Schumacher: Akkor Sisa féljen tőlem.

Hócipő: A Ferencváros angol edzője is játszani fog.

Schumacher: Nálunk pedig a félelmetes Lipcsei Péter, akitől állítólag egész Vecsés és Baktalórántháza is retteg!

Hócipő: Ön legutóbb Seedorf csapatában gólt rúgott Ballackéknak.

Schumacher: Sajnos ezt Fernando Torres is megtette, Alonso vigyorgott is rajta.

Hócipő: Tényleg, ki lesz az idei világbajnok?

Schumacher: Felipe Massa, miatta vonultam vissza, hogy helye legyen a Ferrariban.

Hócipő: Ön viszont a héten csúnyán összetört egy Ferrarit.

Schumacher: Így van, autót szépen összetörni nagyon nehéz.



Hócipő: Placido Domingónak mi a szerepe a csapatban?

Schumacher: Ő lesz a mérkőzés hőse, mivel általában tenorszerepeket alakít, méghozzá többnyire hőstenort.

Hócipő: Az ő korában még labdába lehet rúgni?

Schumacher: Egyszer azért csak sikerül neki, különben nem tudjuk elkezdeni. S bevallom, szeretnék egy bombagólt lőni önöknek.

Hócipő: Ezt a szót nem emlegetném, mert éppen ma hatástalanítottak a Ferencvárosban egy kéttonnás bombát. Ez egyébként magyar rekord. Pontosabban amerikai.

Schumacher: Akkor kicsit könnyedébben vesszük a mérkőzést, és nem fogjuk felszántani a pályát.

Hócipő: Mástól nem fél?

Schumacher: De igen, olvastam, hogy a volt magyar miniszterelnököt Erdélyben gyorshajtásért 16 ezer forintra büntették, de nem tudta kifizetni. Hogyan fogom én egy ilyen szegény országban megkapni a gázsimat?

Hócipő: Azt hallottuk, hogy az egészet jótékony célra fordítja.

Schumacher: Természetesen, a mozgássérült magyar futballisták megsegítésére.
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/3  •  I. 28. – II. 10.
13 OLDALAS HÁBORÚPÁRTI MELLÉKLET! Para-Kovács Imre: Rég volt már polgárháború, és az amerikaiak csodálkoznak, hogy ha egy bevándorlásellenes retardot választanak, az úgy is viselkedik, és hadsereget küld rájuk Váncsa István: Mit tegyen az a NER-es, aki nem lop, és még nem is imitálja, mert ha nem teszi, a gyanú sötét árnya fog makulátlan személyére vetülni Smuzewitz Ilona gyűjtést indít gróf Lázár Jánosért, hogy ne kelljen a százhúszezres nyugdíjig szarosmosdó-pucolásból élnie Nagy Bandó András: Mire készül a Tisza? Farkasházy Tivadar: Ha már nem adták oda a norvégok Trumpnak a Nobel-békedíjat, legalább adják oda neki a svédek az orvosit Havas Henrik: Hogyan bízták a karmelitában Kósa Lajosra a párt gazdasági alapvetéseinek megfogalmazását? Dési János az Orvosi Kamara volt elnökénél járt, aki ukrán menekültek ideiglenes orvosi rendelőjében hórukkol Verebes István Caligulával beszélgetett a helyes kinevezési protokollról A Heti Kamu megtudta: a fűtésszámlák befagyasztása után a kormány a fűtést is befagyasztja Selmeczi Tibor burgonyapárti propagandát terjeszt!
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.