A magyar beteg

Farkasházy Tivadar
2008. 09. 20.
Riporterünk megzsarolta Almássy Kornélt, hogy bújjon elő barlangjából és nyilatkozzon a Hócipőnek. Ezt alátámasztandó lejátszottunk neki egy hangfelvételt, amin Csányi Sándor éppen legújabb filmszerepéről alkudozik producerével. Végül is kötélnek állt.Hócipő: Alelnök úr, ön múlt pénteken drámai bejelentést tett.
Almássy: Igen, kifejtettem, hogy a pártelnökhöz hű személyek megzsaroltak és arra akartak rávenni, hogy lépjek vissza az elnökjelöltségtől, lépjek ki az MDF-ből, mondjak le parlamenti mandátumomról.
Hócipő: Mivel indokolták?
Almássy: Azzal, hogy nyilvánosságra hoznak terhelő adatokat, amelyek engem is belekevernek a most gyűrűző titkosszolgálati botrányba. Elmondtam, hogy nem lépek vissza, mert politikai lejáratásnak tartom a botrányt.
Hócipő: De aztán másnap...
Almássy: Másnap bejelentettem, hogy visszalépek. Nemcsak az elnökjelöltségtől, hanem elnökségi tag sem leszek többé. Megértettem ugyanis, hogy a belső megosztottság árt a pártnak, sőt azt is beláttam, hogy a Dávid Ibolya által követett politikai irányvonal a helyes, éppen ezért arra kértem híveimet, hogy az elnök asszonyt és a csapatát támogassák a közelgő elnökválasztáson.
Hócipő: De mi történt közben?
Almássy: Semmi különös, influenzajárvány van, megbetegedtem. Tudja, mi Almássyak nagyon érzékenyek vagyunk a vírusokra, gondoljon csak Almásy László grófra, az angol betegre.
Hócipő: Dávid Ibolya csak annyit mondott a megbízóról, hogy S betűvel kezdődik a neve.
Almássy: Na bumm, én meg hozzátettem, hogy Tumpf István. Nem hallott még Freudról?
Hócipő: Mostanában a fiatal politikusokra rájár a rúd.
Almássy: Ne is mondja. Előbb szegény Zuschlag Jani dőlt ki a sorból, aztán Rogánnak gyűlt meg a baja a Magyar Vizslával, meg az MSZP szerverével, egyébként az ő fiataljaik is össze-vissza beszélnek Erdélyben, most meg én kaptam kétoldali megfigyelést. És ott van még a Szijjártó Peti, akire orvul rátört a papagájkór. Bocsánat, nem tudja, merre van a hátsó kijárat?
Farkasházy Tivadar
legolvasottabb cikkei
legolvasottabb cikkei
Farkasházy Tivadar
legfrissebb cikkei
legfrissebb cikkei
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/10 • V. 7. – V. 20.
ORBÁN ÉVEKIG FALAZOTT MATOLCSYNAK!
Para-Kovács Imre: már várja, hogy Magyar Péter emlőssel szexeljen, ukránoknak kémkedjen és idős asszonyokat gázoljon a zebrán
Váncsa István: Szép hazánkban a veszélyhelyzet olyan, mint egykoron a szovjet és a magyar nép barátsága: örök és megbonthatatlan!
Smuzewitz Ilona: Balsors akit Weber tép – aki szerint nem pontosan így van a Himnusz szövege, annak át van mosva az agya!
Farkasházy Tivadar: hatezer éves a Hócipő
Havas Henrik sajtó alá rendezte a karmelitában Orbán főművét, a Háború és békét
Dési János lebuktatja magát, hogyan csinálta ki a magyar sertésexportot, amikor tudósított a titokban tartott sertéspestisről
Verebes István előzetes riportja a 2026-os választások után a Parlamentből távozó fideszes politikusokról
A Heti Kamu megtudta: Kövér László véletlenül saját magát is kitiltotta az Országgyűlésből
Selmeczi Tibor: dübörög a jólét, ha akad aki megveszi az 5500 forintos lángost is!
2025/10 • V. 7. – V. 20.




GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT
Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.
