Fájront!

Trunkó Barnabás
2009. 03. 05.
Megszaporodtak a rendőrségi hírek. Bencze József országos rendőrfőkapitány most azt jelentette be, hogy kétműszakos munkarendre térnek át a rendőrség bűnügyi szolgálatánál dolgozók. Az intézkedés célja: minél több rendőr legyen a terepen a potenciális bűnelkövetőkkel egy időben. Munkatársunk a hír nyomába eredt.Hócipő: De jó, hogy benn találom, százados úr. Ellopták az autómat. Mindig magánál szoktam bejelenteni, ha ellopják.
Zsaru: Elnézést, váltás van.
Hócipő: De ezt a feljelentést még felvehetné!
Zsaru: Nem látja, hogy standolok? Minden műszak végén standolnunk kell. Nekem ma volt két bankrablásom fegyvernek látszó tárgyal, egy traktoros ATM rablás, négy uzsora és egy felségsértés.
Hócipő: Felségsértés?
Zsaru: Ez még egy régi ügy, csak egy kicsit elhúzódott a nyomozás.
Hócipő: Mi volt a kétműszakos munkarend bevezetésének az oka?
Zsaru: Természetesen a rendőri jelenlét megkettőzése.
Hócipő: Na de ezzel nem kettőződik meg a jelenlét!
Zsaru: Dehogynem! Látná csak a váltótársamat! Kétszer akkora, mint én vagyok!
Hócipő: A parancsnokaik mivel indokolták az átállást?
Zsaru: Végeztünk egy felmérést, ami bebizonyította, hogy a bűnözők sem reggel nyolctól fél ötig melóznak.
Hócipő: Maguk, mint érintettek, mit szóltak az új rendelkezéshez.
Zsaru: Valójában örültünk neki, mert eddig majdnem minden nap huszonnégyóráztunk, ráadásul túlórapénz nélkül!
Hócipő: Hogy készítik el a műszakbeosztást?
Zsaru: Demokratikusan. Ahogy szoktuk, itt a testületnél.
Hócipő: A délelőtti műszak reggel hattól kezdődik. Maga honnan jár be?
Zsaru: Piliscsabáról. Négykor kell kelnem. De viszont a délutánom szabad, azt csinálok, amit akarok!
Hócipő: És általában mit csinál?
Zsaru: Alszom, mert másnap négykor kell kelnem.
Hócipő: De ha délutános lesz, akkor alhat bőven.
Zsaru: A délutáni műszak este tízig tart. Mire hazaérek: éjfél.
Hócipő: És mi van akkor, ha az én autómat este tíz után lopják el, és be akarom jelenteni?
Zsaru: Én a maga helyében ilyenkor inkább aludnék!
Trunkó Barnabás
legolvasottabb cikkei
legolvasottabb cikkei
Trunkó Barnabás
legfrissebb cikkei
legfrissebb cikkei
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/18 • VIII. 27. – IX. 9.
Orbán repülőről is megtekintette, elkészült-e már a hatvanpusztai félkész mezőgazdasági üzem!
Para-Kovács Imre: A lán ugrani készül, avagy az oroszok akkor fosztogatnak és erőszakolnak Ukrajnában, ha azt Szijjártó már megbeszélte Lavrovval
Váncsa István a falvak kedvenc időtöltéséről: a kocsmák előtti mocskosfideszezésről
Smuzewitz Ilona megtudta: úgy pótolják az orvosokat, hogy minden vajúdó kismama kezét egy vízvezeték-szerelő fogja majd
Farkasházy Tivadar nem érti, a kormány miért tudta azonnal, kik gyújtották fel a kárpátaljai templomot, és most miért nem tudta Sulyok, kik bombázták Munkácsot?
Havas Henrik egy Semjén Zsolt kezében tartott Bibliára esküdött, hogy hallgat
Dési János Kőszeg Ferenccel beszélgetett az ügynökök elöli futásról és a Pride-sétáról
Selmeczi Tibor Mészáros Lőrinc nyomdokain: gázszerelésbe kezdett egy vécépumpával
Verebes István galériája, avagy a sértődött ellenzéktől a Fidesz utolsó órájáig
A Heti Kamu kioknyomozta, hogy a NER-elit tihanyi, luxusnyaralónak tűnő gyümölcsfeldolgozói mellett nem úszómedencék épültek, hanem feszített víztükrű cefrekádak
2025/18 • VIII. 27. – IX. 9.




GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT
Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.
