Nálunk meg verik a buszsofőröket

Trunkó Barnabás
2009. 08. 05.
Még az újinfluenzánál is gyorsabban terjedő járvány ütötte fel a fejét a pesti aszfalton: verik a BKV buszsofőrjeit. Újabban egymást is, de többnyire az „utasok” őket. A szociológusok és a pszichológusok értetlenül állnak az új jelenség előtt, ezért a Hócipő riportere próbált egyikükkel végére járni a dolognak.

Hócipő: Maga most melyik viszonylaton teljesít szolgálatot?

Sofőr: A tökönrugóson. Azelőtt a lefejelős járaton voltam, de már teljesen tönkrement a sofőrsapkám sildje.

Hócipő: Más buszsofőröket is vernek?

Sofőr: Csak ha megérdemlik.

Hócipő: Magát eddig hányszor verték meg?

Sofőr: Ezen a héten? Már hatszor.

Hócipő: Akkor gyakorlatilag minden nap megverték!

Sofőr: Nem, mert szerdán szabadnapos voltam.

Hócipő: Mikor a BKV-nál vállalt munkát, számított ilyen atrocitásokra?

Sofőr: Nettó 100-120 ezerre számítottam, meg a pótlékokra…

Hócipő: De arra számított-e, hogy bántalmazni fogják az utasok?

Sofőr: Arra nem számítottam. A káderosztályon személyesen az a szegény humánbiológiai főnökasszony vett fel.

Hócipő: Miért mondja, hogy szegény?

Sofőr: Mert másnap felmondtak neki.

Hócipő: Többé már nem is látta a HR főnökasszonyt?

Sofőr: Dehogynem, mert visszavették tanácsadónak.

Hócipő: A felvételkor kitöltettek magával valamilyen alkalmassági tesztet?

Sofőr: Csak azt kérdezték, hogy mekkora a fájdalomtűrő képességem, és hogy milyen a vércsoportom.

Hócipő: Gondoskodik-e a munkáltatója a maga biztonságáról?

Sofőr: Természetesen. Minden nap üzemkezdetkor kapok egy elsősegély csomagot, meg egy levél fájdalomcsillapítót.

Hócipő: Szereti ezt a munkát?

Sofőr: Én hivatásnak mondanám. Miden nap nagyon sok emberrel találkozom, a traumatológián például már előre köszön nekem a portás.

Hócipő: Nem gondolt arra, hogy esetleg önvédelmi leckéket vesz? A BKV-nál nincs egy judo szakosztály?

Sofőr: Lövészegyletünk van, azt meg ugyebár nem akarom…

Hócipő: És mik a tervei? Maga még fiatalember!

Sofőr: Azt várom, hogy felmondjanak nekem…

Hócipő: Megőrült?

Sofőr: Dehogy. Viszont képzelje el: ha a személyzetis asszony 100 milla végkielégítést kapott, én mennyit fogok!
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/18  •  VIII. 27. – IX. 9.
Orbán repülőről is megtekintette, elkészült-e már a hatvanpusztai félkész mezőgazdasági üzem! Para-Kovács Imre: A lán ugrani készül, avagy az oroszok akkor fosztogatnak és erőszakolnak Ukrajnában, ha azt Szijjártó már megbeszélte Lavrovval Váncsa István a falvak kedvenc időtöltéséről: a kocsmák előtti mocskosfideszezésről Smuzewitz Ilona megtudta: úgy pótolják az orvosokat, hogy minden vajúdó kismama kezét egy vízvezeték-szerelő fogja majd Farkasházy Tivadar nem érti, a kormány miért tudta azonnal, kik gyújtották fel a kárpátaljai templomot, és most miért nem tudta Sulyok, kik bombázták Munkácsot? Havas Henrik egy Semjén Zsolt kezében tartott Bibliára esküdött, hogy hallgat Dési János Kőszeg Ferenccel beszélgetett az ügynökök elöli futásról és a Pride-sétáról Selmeczi Tibor Mészáros Lőrinc nyomdokain: gázszerelésbe kezdett egy vécépumpával Verebes István galériája, avagy a sértődött ellenzéktől a Fidesz utolsó órájáig A Heti Kamu kioknyomozta, hogy a NER-elit tihanyi, luxusnyaralónak tűnő gyümölcsfeldolgozói mellett nem úszómedencék épültek, hanem feszített víztükrű cefrekádak
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.