Négyfelé kell vági, úgy kell megpróbálni!

Farkasházy Tivadar
2009. 09. 23.
Akár négy párt is alakulhat a választásokig az SZDSZ-ből. Kuncze Gábor és Magyar Bálint együtt szervezkednek, Fodor Gábor és Ungár Klára külön gondolkoznak új szervezet alapításán, míg Retkes Attila országjárásba kezdett a maradék SZDSZ feltámasztásáért, Mindannyian úgy vélik, hogy hatalmas tartalékok vannak a liberális közönségben. Munkatársunk ez utóbbit kérdezte.

Hócipő: Már elnézést, de mit cipel?

Liberális közönség: Nem látja? A hatalmas tartalékaimat.

Hócipő: Hallotta: Lehet, hogy négy SZDSZ lesz.

Liberális közönség: Igen, és hatalmas lelkesedéssel tölt el.

Hócipő: Miért?

Liberális közönség: Azért, mert most csak egy százalékon állunk, de ha négy párt lesz, akkor mindegyikre szavazhatok, és az már négy százalék, s máris ott vagyunk az öt százalékos küszöb alatt.

Hócipő: A küszöb alatt viszont igen nehéz bejutni, de elnézést, lenne egy másik problémám is. Ha négy különböző SZDSZ-re szavaz, akkor lényegében megosztja az egy százalékot négyre, ami fejenként csak egynegyed százalék.

Liberális közönség: Ez így egyszerre egy kicsit sok nekem, de még van négy hónapom rá, hogy utána számoljak.

Hócipő: Nem gondolja, hogy Fodor Gábor és Ungár Klára eddig már két pártban volt, a harmadik kicsit sok lesz nekik?

Liberális közönség: Három párt egy igazi politikusnak meg se kottyan. Szűrös Mátyás is volt már az MSZMP-ben, az MSZP-ben, most pedig a Fideszben. Pozsgaynak pedig az már a negyedik, mert közte volt egy saját pártja is, de annak a nevét elfelejtettem. S bizonyára ő is.

Hócipő: De ha mégis döntenie kell majd, a négy közül melyik a legszimpatikusabb?

Liberális közönség: Vitán felül Magyar Bálint és Kuncze Gábor áll a legközelebb hozzám.

Hócipő: Mert?

Liberális közönség: Mert ők ketten vannak, azaz velem együtt már hárman lennénk. Ekkora tömegre a másik három esetén nem számíthatok.

Hócipő: Mi a véleménye Retkes Attila országjárásáról?

Liberális közönség: Nem ártana neki felvennie egy láthatósági mellényt.

Hócipő: Hogy el ne üssék?

Liberális közönség: Éppen ellenkezőleg, el kéne üttetnie magát, akkor közúti balesetként végre bekerülhetne a lapokba.

Hócipő: Nem mutatná meg a tartalékait?

Liberális közönség: Na jó, kukkantson bele.

Hócipő: De hiszen ebben nincs semmi!

Liberális közönség: Tényleg! Én meg csak cipelem, cipelem! Mondja, nem akar ebben a politikai vákuumban egy ötödik liberális pártot alapítani?
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/18  •  VIII. 27. – IX. 9.
Orbán repülőről is megtekintette, elkészült-e már a hatvanpusztai félkész mezőgazdasági üzem! Para-Kovács Imre: A lán ugrani készül, avagy az oroszok akkor fosztogatnak és erőszakolnak Ukrajnában, ha azt Szijjártó már megbeszélte Lavrovval Váncsa István a falvak kedvenc időtöltéséről: a kocsmák előtti mocskosfideszezésről Smuzewitz Ilona megtudta: úgy pótolják az orvosokat, hogy minden vajúdó kismama kezét egy vízvezeték-szerelő fogja majd Farkasházy Tivadar nem érti, a kormány miért tudta azonnal, kik gyújtották fel a kárpátaljai templomot, és most miért nem tudta Sulyok, kik bombázták Munkácsot? Havas Henrik egy Semjén Zsolt kezében tartott Bibliára esküdött, hogy hallgat Dési János Kőszeg Ferenccel beszélgetett az ügynökök elöli futásról és a Pride-sétáról Selmeczi Tibor Mészáros Lőrinc nyomdokain: gázszerelésbe kezdett egy vécépumpával Verebes István galériája, avagy a sértődött ellenzéktől a Fidesz utolsó órájáig A Heti Kamu kioknyomozta, hogy a NER-elit tihanyi, luxusnyaralónak tűnő gyümölcsfeldolgozói mellett nem úszómedencék épültek, hanem feszített víztükrű cefrekádak
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.