A titokzatos miniszter

Farkasházy Tivadar
2010. 04. 07.
Pár napja felhívta valaki a budapesti rendőrfőkapitányt és miniszterként kérte a közbenjárását egy ügyben. Tóth tábornok nem dőlt be neki, nagy örömünkre először a Hócipőnek számolt be arról, hogy mi keltette fel a gyanúját.

Hócipő: Tábornok úr, mi lehetett a cél?

Tóth tábornok: Ez vitán felül áll, a rendőrség lejáratása.

Hócipő: Már elnézést, azok után már nem lehet lejáratni a rendőrséget, hogy a zsidó húsvétot ünneplő embereknek azt tanácsolják, ne járkáljanak kipában az utcán, mert nem biztonságos.

Tóth tábornok: Mi a baj? Nem a rendőrök dobálták meg őket.

Hócipő: A jakabszállási takarékszövetkezetet meg egy rendőr alezredes rabolta ki.

Tóth tábornok: Már nyugdíjas. Ez nem a mi erkölcsi kárunk, hanem az Országos Nyugdíjfolyósítási Főigazgatóságé.

Hócipő: Úgy fogták el, hogy a pénztárosnő megjegyezte a kocsija rendszámát.

Tóth tábornok: És ki nyomozta ki? Mi!

Hócipő: Szóval hogy volt ez a telefon?

Tóth tábornok: Felhívott valaki és miniszterként mutatkozott be.

Hócipő: De hisz ön ismeri a minisztereket.

Tóth tábornok: Azt nem mondanám. Talán az Oszkót, mert egyszer fociztam ellene.

Hócipő: Már elnézést, ez hallatlan, Budapest rendőrfőkapitánya nem ismeri a minisztereket?

Tóth tábornok: Miért, ön ismeri?

Hócipő: Hát persze.

Tóth tábornok: Akkor mondjon egyet.

Hócipő: Oszkó Péter. Ugyanis én is fociztam ellene. Nevet nem mondott?

Tóth tábornok: Szerencsére. Különben egy kis türelmet kellett volna tőle kérnem, amíg kinyomozzuk, hogy melyik tárca az övé. Ne feledje el, ez alatt a nyolc év alatt legalább száz minisztert és államtitkárt fogyasztottak el a szocialisták és a liberálisok.

Hócipő: Mégis nyomoz az ügyészség.

Tóth tábornok: Az ügyészség mindig nyomoz.

Hócipő: De most a rendőrség ellen.

Tóth tábornok: Nem vagyunk a kedvenceik.

Hócipő: Ön azt nyilatkozta, hogy azért akarták lejáratni ezzel a telefonnal, hogy elmozdítsák.

Tóth tábornok: Így van.

Hócipő: De hiszen a Fidesz úgy is el fogja mozdítani.

Tóth tábornok: Igen, de azt akarták, hogy még Bajnaiék mozdítsanak el az utolsó napon.

Hócipő: Nem mindegy? Rendkívül sok éhes ember vár a kinevezésére. Pintér tábornok már el is adta az érdekeltségeit.

Tóth tábornok: A lánya viszont még megvan.

Hócipő: Mit akar ezzel mondani?

Tóth tábornok: Én? Semmit.

Hócipő: Csak nem arra céloz, hogy a lánya a 15 milliárdos pénzmosással gyanúsított Eclipse egyik munkatársa volt?

Tóth tábornok: Nézze, az talán nem lepi meg, hogy mi tudunk egy s mást egymásról.

Hócipő: És akkor még ott van az Egy másért alapítvány is Földesi úrral, aki nemzetbiztonsági tisztekkel üzletelt.

Tóth tábornok: Nekem maga gyanús. Nem maga volt az a miniszter?

Hócipő: És ha igen?

Tóth tábornok: Akkor hozzuk a paravánt és megrohamozzuk.
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/17  •  VIII. 12. – VIII. 25.
Para-Kovács Imre: Szerencsére nem mindenki élte úgy az életét, hogy az elmúlt 16 év összes mocsokságát és trükkjét érzékelte, holott konkrétan ellopták a jövőnket! Váncsa István: épp ideje, hogy a Mesterséges Intelligencia egyre okosodjék, mivel dicső fajunk egyre hülyül Smuzewitz Ilona megtudta, hogyan rontotta el a klímát a kormány Farkasházy Tivadar: Orbán Tusványoson azt kiáltotta, hogy Előre!, holott középkori uralkodók még többnyire azt kiáltották, hogy Utánam! Havas Henrik nyilvánosságra hozza Orbán még nem publikált videóját, melyben bocsánatot kér Dési János: A cső a saját farkába harap Lendvai Ildikó megfejtette a Fidesz üzemzavarát: egyszerűen túlmelegedtek Majláth Mikes László a legnagyobb nyilas író, Nyírő stílusában búcsúzik a köpcöstől és a súlytalantól A Heti Kamu megtudta: Matolcsy György és Ádám is menekülni fog az RTL új realityjében, a Hajszában! Selmeczi Tibor Kína legszebb tartományában él: a belső Ferencvárosban
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.