Egy a zászló!

Trunkó Barnabás
2011. 06. 24.
A főváros közgyűlése elfogadta a Budapest új zászlajáról szóló előterjesztést. Az ünnepélyes zászlóbontás alkalmából munkatársunk, Trunkó Barnabás a lobogó megálmodójával készített interjút.

Hócipő: Főpolgármester úr! Be van fejezve a nagy mű...

Tarlós: Igen!

Hócipő: Az alkotó pihen?

Tarlós: Nincs időnk pihenni! Most, hogy túl vagyunk a Moszkva vs. Széll Kálmán akción, meg a történelmi jelentőségű buszsávprojekten, máris nyakunkon a Sziget!

Hócipő: Mikor született meg az új lobogó gondolata?

Tarlós: Egy unalmas Alstrom tárgyaláson, amikor Versailles-ban visszavágtunk a franciáknak Trianonért.

Hócipő: A régi zászló miért nem volt jó? Még 1873-ban hagyta jóvá Ferenc József!

Tarlós: Bécs nem Moszkva!

Hócipő: A régi zászlón a kék a Dunát jelképezte, a sárga szín pedig a homokos Duna partot.

Tarlós: Össze lehetett keverni más zászlókkal.

Hócipő: Sokan a nemzeti lobogónkat is összeverhetik más nemzetek zászlóival!

Tartós: Viszont a Berlusconi az egy derék ember!

Hócipő: Valóban Ön tervezte az új zászlót?

Tarlós: Az az igazság, hogy besegített az egyik helyettesem, és egy városházi hivatalnok is.

Hócipő: Heraldikus nem volt közöttük?

Tarlós: Kicsoda?

Hócipő: A zászlón a fehér szín az uralgó.

Tarlós: Praktikus okokból. Ha mégis Székesfehérvár venné át a főváros szerepét, rengeteget spórolunk azzal, hogy nem kell újat terveznem.

Hócipő: A vexillológusok szerint ez egy harci lobogóra hajaz.

Tarlós: Ilyen frakció nincs a közgyűlésben.

Hócipő: Ön tervezte az új zászlórudat is. Milyen lesz?

Tarlós: Egyenes.

Hócipő: A színe?

Tarlós: Az eddigi csíkos zászlórudat átterveztem olyan színűre, ami az én főpolgármesteri időszakomat jellemzi.

Hócipő: Tehát, milyen színű?

Tarlós: Arany.

Hócipő: Milyen újabb feladatok állnak a főváros előtt?

Tarlós: A vakáció alatt áttervezem az összes budapesti kerület zászlaját is.
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/10  •  V. 7. – V. 20.
ORBÁN ÉVEKIG FALAZOTT MATOLCSYNAK! Para-Kovács Imre: már várja, hogy Magyar Péter emlőssel szexeljen, ukránoknak kémkedjen és idős asszonyokat gázoljon a zebrán Váncsa István: Szép hazánkban a veszélyhelyzet olyan, mint egykoron a szovjet és a magyar nép barátsága: örök és megbonthatatlan! Smuzewitz Ilona: Balsors akit Weber tép – aki szerint nem pontosan így van a Himnusz szövege, annak át van mosva az agya! Farkasházy Tivadar: hatezer éves a Hócipő Havas Henrik sajtó alá rendezte a karmelitában Orbán főművét, a Háború és békét Dési János lebuktatja magát, hogyan csinálta ki a magyar sertésexportot, amikor tudósított a titokban tartott sertéspestisről Verebes István előzetes riportja a 2026-os választások után a Parlamentből távozó fideszes politikusokról A Heti Kamu megtudta: Kövér László véletlenül saját magát is kitiltotta az Országgyűlésből Selmeczi Tibor: dübörög a jólét, ha akad aki megveszi az 5500 forintos lángost is!
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.