Gyajmatoszítász

Trunkó Barnabás
2012. 04. 04. · Hócipő 2012/07
Az unokámnak próbálom magyarázni, hogy mi az a gyarmatosítás. Nem én hoztam szóba a témát, a gyerek is le van tiltva a közszolgálati híradóról, de az oviban a középső csoportosok most mind erről beszélnek.

A kérdés nehéz, ezt nem lehet megúszni egy sunyi porzó-bibe sztorival. A gyerek arról panaszkodik, hogy a téren két csapatra oszlanak: az egyik a gyarmatosítóké, a másik meg a gyarmatosoké, bár az óvó néni rendre kijavítja, hogy azt úgy kell mondani: gyarmatosítottak. A srácok nem nagyon kedvelik ezeket a terminológiákat, mert „r” meg „s” hang is van bennük, és ez a csoport felének még komoly kihívást jelent, amióta az a nagy leépítés volt logopédusoknál.

Az én unokám a legyarmatosítottak csapatába került, ezért aztán különösen együtt érzek vele, nemhiába vásároltam annak idején annyi szolidaritási bélyeget a szabadságukért küzdő gyarmati népek javára. A csoportból először mindenki gyarmatosító akart lenni, de az úgy nem igazságos, ezért az óvó néni kénytelen volt szelektálni. Így aztán Weiss Karcsi lett a gyarmatosítók vezére, sőt maga dönthetett, hogy kit vesz be maga mellé. Az unokámat persze kihagyta, pedig a szülinapi zsúron két pofára tömte magába a mogyorós csokitortát, amit az én unokám nagymamája remekül tud csinálni.

A játék nehezen indult, a két csapat ott állt tétován, a Weiss Karcsi meg is jegyezte: „Most mi a szart kezdjünk ezekkel a gyarmatosokkal?” (Karcsi már nem selypít, az apukája a Színművészetiről hozatott neki beszédtanárt.)

A gyarmatosítók később elszedték és felfalták a többiek Túró Rudijait, a másik csoport ezért egész délelőtt bőgött. Leghangosabban a kis Hargittai Vazul bömbölt, pedig neki tejallergiája van. Karcsiék kihirdették, hogy a rágógumit a Tescóban kell venni, és aki a CBA-ból akar, azt seggbe rúgják. Én persze titokban a CBA-ból vettem egy nagy adag rágót, ezt az unokám kiosztotta a csapattársai között, és ezzel kezdetét vette a játszótéri szabadságharc. A gyarmatosok illegális ellenállási csoportokat szerveztek, büszke vagyok rá, hogy az én unokámé lett a 001-es tagkönyv. A gyarmatosítók erre elzárták a játszótéri ivócsapot, és csak az kapott vizet, aki leperkált fél eurót. Délután a két csapat összeverekedett, de szerencsére az óvó néninél volt elég ragtapasz. Másnapra mindkét kommandó tüntetést szervezett az udvaron, és azon versenyeztek, hogy melyikük demonstrációján voltak többen.

Szomorú voltam, hogy ezektől a srácoktól is el akarják rabolni legértékesebb kincsüket, a gyermekkorukat.

Vasárnap nagy bulit szerveztem a Normafánál mindkét csapat számára, az unokám nagymamája alig győzte sütni a mogyorós csokitortákat. Elfelejtettük az idióta gyarmatosítást, még azt is, aki kitalálta, a gyerekek pedig újra gyerekek lettek.

A fiúk például azon versenyeztek, hogy ki tud messzebbre pisilni.
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/12  •  VI. 4. – VI. 17.
Smuzewitz Ilona: Legyünk bátorak, merjünk BL-döntőre gyalogolni! Para-Kovács Imre: a ketamin hatása a gazdaságpolitikára, avagy hogyan szaladgáljunk láncfűrésszel a kezünkben a szüreti bálon Nagy Bandó András búcsúestje a Szegedi Zsinagógában Váncsa István: kötelezni fogják az önkormányzatokat, hogy péntekenként zsíros kenyeret dobáljanak a nyugdíjasok közé Farkasházy Tivadar: a KDNP olyan, mint a Felcsút a fociban, nem kell hozzá ember se a tribünre, se a pályára Havas Henrik beszivárgott a Karmelitába a Magyar Nemzeti Védelmi Tanács ülésére Lendvai Ildikó nem érti, miért kesereg Orbán, hogy az Unió lenullázná a magyar növekedést, amikor az előrelépés volna, hiszen épp mínuszban van Dési János Haraszti Miklóssal beszélget arról, hogyan kell újra megtanulnia a stencilezést az ellenzéki újságíróknak A Heti Kamu megtudta, alapítvánnyá alakul Magyarország is Selmeczi Tibor alig várja a kormány 30 ezres élelmiszerutalványát, hogy megduplázza vele a vagyonát!
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.