A legkeményebb szakszervezet
Szabados Gábor
2012. 08. 14.
Az elmúlt bő két évtized nem arról szólt, hogy a szakszervezetek harcosan kiálltak volna az általuk képviseltek jogaiért. Kivéve a háttéralkukkal megtámogatott álharcosságot. Most viszont változott a helyzet: a Békés Megyei Közlekedési Szakszervezet odacsapott, példát mutatva az igazi érdekvédelemből. Szabados Gábor interjúalanya a szakszervezeti bizalmi.Hócipő: Ön szerint valódiak azok a képsorok, amelyeken a Körös Volán egyik sofőrje 15 utassal a buszon, vezetés közben újságot olvas? És amelyeket először az M1 Híradója mutatott be?
Szakszervezetis: Ha nem tartanánk valósnak a titkon rögzített felvételt, amit egy utas készített, nem tettünk volna feljelentést.
Hócipő: Logikus. Az talán már nem annyira logikus, hogy kit is jelentettek fel.
Szakszervezetis: Dehogynem logikus! Maga szerint kiknek a szakszervezete vagyunk? A közlekedési dolgozóké vagy az utasoké?
Hócipő: A nevükből is adódóan logikus: a közlekedésieké.
Szakszervezetis: Akkor mi a probléma?
Hócipő: Végülis... Van benne valami... De azért mégis: vezetés közben újságot olvasni... Nem túlzás ez? Szerintem tilos is.
Szakszervezetis: Ha magához behatolnak a rendőrök, és házkutatási parancs nélkül felforgatják a lakását, majd az íróasztalfiókból előszednek két gramm marihuanát...
Hócipő: Ne is folytassa!... Nem két gramm, nem az íróasztalfiókban, és fel lennék háborodva a törvénytelenség miatt.
Szakszervezetis: Logikus. Hát ezért jelentettük fel az illegálisan filmező, a buszvezető személyiségi jogaira fittyet hányó utast.
Hócipő: Mint ismeretlen tettest.
Szakszervezetis: Persze. Tudjuk mi a törvényt. Nem akartuk megsérteni az ismert utas személyiségi jogait.
Hócipő: Jogos. És ha például a buszsofőr szerelmesekedett volna vezetés közben? És azt veszi fel egy utas?
Szakszervezetis: Nem kérdés! Ha olyan minőségű a szerelmeskedés, akkor tiltott pornográf felvétel készítése miatt teszünk feljelentést.
Hócipő: És ha csak kicsit szerelmeskedik a sofőr?
Szakszervezetis: Olyan nincs! Ha egy Békés megyei szervezett buszvezető szerelmeskedik, akkor azt alaposan teszi. És ha maga ebben kételkedik, akkor feljelentjük.
Szabados Gábor
legolvasottabb cikkei
legolvasottabb cikkei
Szabados Gábor
legfrissebb cikkei
legfrissebb cikkei
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/16 • VII. 30. – VIII. 12.
Orbán első Mesterterve: avagy hogyan jussunk el okosban egy Mester Utcai lakásból egy négyszer annyit érő, kétszer akkora Belvárosiba?
Para-Kovács Imre: Ha a Fidesz marad kormányon, olyan gazdag lesz az ország, hogy megvesszük Mészáros Lőrincet!
Váncsa István Digitális Polgári Kört talált egy falusi kocsma ultiasztalánál
Smuzewitz Ilona: a magyar fiatalok mocskosfideszezéssel köszönik meg a felújított vasúti budikat
Farkasházy Tivadar megtudta, hogy ha győz a Tisza, másnap ezer új háziorvos áll munkába, akiket a Tisza Szigetek fognak kiválasztani három jelöltből
Havas Henrik nem érti, miért fapadosozik Orbán, ahelyett, hogy stoppolna a Budaörsi Reptéren
Dési János a kistafírozott méltóságok luxusbajuszairól
Selmeczi Tibor a sólet és a színházjegy keverésének veszélyeiről
Verebes István 15 éve fest, rajzol, skiccel, hogy szabad legyen
Nagy Bandó ANdrás köszöntője az aszályhoz
A Heti Kamu megtudta: szociális bérlakásban nyaralt Lőrinc, ahol Andi löncshúst szervírozott gyertyafénynél
Indiánokat találtunk Tusványoson
2025/16 • VII. 30. – VIII. 12.




GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT
Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.
