Nincs harag!

Trunkó Barnabás
2012. 10. 03. · Hócipő 2012/20
A Demokratikus Koalíció nem állít önálló miniszterelnök-jelöltet! Ennek persze számtalan oka lehet, de mindegyik eltörpül amellett, hogy nincs harang!

A DK egyébként alkalmas lehetne arra, hogy összefogja a demokratikus ellenzéket, ennek csupán egy akadálya van: a harang! Az ország maradék egyharmada most abban reménykedik, hogy mégis összefog majd a demoellenzék, és kiizzad egy tökös miniszterelnök-jelöltet, mert ellenkező esetben a szocik egyedül fognak kormányt alakítani, Mesterházy Attila szíves közlése szerint.

Ilyenkor általában Németh Miklóst szoktuk előhúzni a talonból, de a berlini falnak ma már nincs igazán húzóértéke, így aztán ismét előkerült Bajnai Gordon neve, kinek esélyeit csupán az rontja, hogy maga Medgyessy Péter ajánlotta. Pedig kétségtelen, hogy a rendszerjólmegváltoztatás utáni miniszterelnökök közül Bajnai blamálta a legkevésbé magát, bár ebben az is közrejátszhatott, hogy ő töltötte be legrövidebb ideig ezt a posztot. (Úgy tekintem, hogy Boros Péter versenyen kívül indult, de lepontozásra alkalmas előzményekkel.)

Úgy tűnik, hogy Bajnaitól a jelenlegi sikerkormányzat és a sztárpárt is tart, mert amint felmerült, hogy esetleg, netalántán, ne adj’ isten, visszatér a politikába, rögtön felmelegítették a libás projektet. A „libás” jelző egyébként is bevált hívószó.

Már arra is gondoltam: ha minden kötél szakad, jómagam vállalom el a Demokratikus Koalíció miniszterelnök-jelöltségét. Vagy legalábbis regisztráltatom magamat (újmagyarul: előzetes feliratkozás). Tudom, hogy az önjelölés nem mindig szimpatikus, de én demokrata vagyok, és a koalícióban is bízom, hiszen - ha jól emlékszem - újkori történelmünk során minden hazai koalíció sikeresnek bizonyult.

Esélyeimet talán növeli, hogy bizonyítottan nincs kormányprogramom, mert az csak kötöttséget jelent, de ígérem: ha meglesz a kétharmad, akkor majd kialakítom a kormányzási koncepciómat is. Ha kell, akkor mindennap.

Hogy ne okozzon az indokoltnál nagyobb meglepetést, előre jelzem: nálam az állami és kormányzati posztokat kivétel nélkül alkalmas és hozzáértő szakpolitikusok töltik majd be, hiszen nem voltam koleszos. A gazdasági kérdésekhez sajnos sosem értettem, jogász vagyok, de azt ígérem, olyan sokkulcsos adórendszert fogok bevezetni, hogy még az IMF is megnyalja mind a tíz ujjamat. Külpolitikámban arra törekszem, hogy Azerbajdzsánon kívül még legalább egy-két országgal baráti kapcsolatot alakítsak ki.

Amikor a feleségem meghallotta, hogy a soron következő választások után miniszterelnök akarok lenni, csak annyit mondott: - Meg vagy te bolondulva! Még nem tudja, hogy akkor ez már nem lesz feltétel!
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/9  •  IV. 24. – V. 6.
BRÜSSZEL BOSSZÚJA: Felderítettük, hogyan palizták be Matolcsy Ádámot, Rogán Antalt és Tiborcz Istvánt a rájuk fenekedő brüsszeli sorosisták! Para-Kovács Imre: Mostantól az igazság csak attól függ, hogy ki mondja el és hányszor Váncsa István: Elmeroggyant autót nem vezethet, országot igen, sokba kerül ez nekünk Smuzewitz Ilona: Hogyan mentették meg a rendszert a megsemmisüléstől a munkahelyükre időben érkező fideszes képviselők? Farkasházy Tivadar: Mi tartott másfél évtizedig abban, hogy Brüsszel megfogadja Orbán tanácsát, és ne nyújtson segédkezet hazug és csaló kormányoknak? Havas Henrik: Megkapják-e Mészáros Lőrincék a Titanic II-t, amire már az előleget is befizették? Lendvai Ildikó: Utcai harcos a vámháborúban Dési János: Na de kihez kerülhetett Fenyő János Mont Blanc tolla? Verebes István: Assisi Szent Ferenc találkozása Iványi Gáborral A Heti Kamu megtudta: Tiborcz István Orbán Ráhelt is csak bérli Selmeczi Tibor: Nem lehet véletlen, hogy Trianonnál a románok a kolozsvári töltött káposztát nyúlták le!
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.