Mindent kiszivárogtatok XXXIV.

Sándor György
2008. 07. 16. · Hócipő 2008/15
KEDVES TÉVÉNÉZŐINK!
- Ma kora délután indult útjára az elnök és kísérete több mint egyhetes hivatalos látogatásra, magyar idő szerint: havas esőben.

A feszült nemzetközi légkörben a különrepülőgépet külön repülőgép szállította.

Frissen szállt le az elnök, a fotóriporterek és orvlövészek pergőtüzében, cipőjében szorosra fűzve és masnira kötve: a két nép megbonthatatlan barátsága.

AZ ELNÖK TISZTELETÉRE A KORMÁNY FOGADÁST ADOTT
- Fogadtak, hogy késnek…

Majd a két elnök elvonult a díszszázad előtt, ahol a vendéglátók felsorakoztatták az érveiket.

AZ ELNÖKI KOCSISORT
a vendégek szálláshelyéig tíz- és tízezrek üdvözölték lelkesen, mert a lakosságot előre felszólították…, hogy ez alkalommal ne kergessenek délibábkormányt.

AZ ELSŐ NAPON
a több mint hat órára nyúlt zárt tárgyalás után nem nyílt ki az ajtó, ezért mindkét fél a hátsó ajtón át távozott, hátsó gondolataikkal. A délutáni lapokban a fényképek is háttal jelentek meg. A lapok a tárgyalásról két teljes oldalt közöltek. A többit üresen hagyták.

ESTE, A FOGADÁSON ELHANGZOTT
POHÁRKÖSZÖNTŐJÉBEN
mindkét elnök aláhúzta: a másikat az asztal alá. Ugyanakkor elismerték, hogy a két ország fenn áll.

KEDDEN A DELEGÁCIÓK VEZETŐIVEL
PÁRHUZAMOSAN
találkozott a két külügyminiszter. A párhuzamosok a végtelenben sem találkoztak.

SZERDÁN REGGEL
az elnök és felesége demográfiai robbanásra ébredt.

A népek öntudatra. Az elnök a mellékhelyiségben külön erőfeszítéseket tett, majd több mint húsz percen át tornanadrágban hang-súlyozott.

EZUTÁN KERÜLT SOR A VILLÁSREGGELIRE
- Ahol majd felfalták egymást.

A KÉT ÁLLAMFŐ A DÉLELŐTTÖT
VÁROSNÉZÉSSEL TÖLTÖTTE
- És így ebédre töltött városnézés volt.

PÉNTEKEN EGYMÁS POZÍCIÓJÁNAK
JOBB MEGISMERÉSÉÉRT
sakkoztak. A népeikkel. Elkövetve mindent egymás nézeteltérítéséért, a békés egymás ellen élésért, majd a baráti eszmecserében: elcserélődtek az eszmék.

SZOMBATON AZ ELNÖKÖK ÉS
KÉPVISELŐFÁNKJAIK
az ebédnél találkoztak. Két ízben. Egészben hagyták el a termet, nem bocsátkoztak részletekbe. A szóvivő vitte a szót, egyik elnök szájától a másikig.

ESTE AZ ELNÖK ADOTT BANKETTET VENDÉGLÁTÓI TISZTELETÉRE
- Ahol felmelegített ebédjét tálalták. Trónfoszlós kaláccsal. Még melegen köszönte meg. Az államcsínytevő. Majd az őszinte kör alakú légben egy luftballon emelkedett szólásra.

A KÖZÖS KÖZLEMÉNY VASÁRNAP ESTE LÁT:
napvilágot.

AZ AZONBAN MÁR MOST BIZTOSRA VEHETŐ,
hogy itt-tartózkodásuk alatt az elnök feleségének megállapodása született.

A TÁRGYALÁSOK BEFEJEZÉSEKÉNT KÖZÖS
KIRÁNDULÁST TETTEK
a fővárostól harminc és fél kilométerre fekvő nyomornegyedbe. Ahol gyönyörködtek… a festői szépségű kibúvó-patakokban.

A KIRÁNDULÁS BEFEJEZTÉVEL
- EGY VÍZBEN FULDOKLÓ ELŐTT
- mindkét államfő egymásnak: kölcsönös segélynyújtást ígért!

(Mielőtt diplomáciai bonyodalmakba keverednék, ezúton kérek sűrű elnézést a világ egykori és mostani összes államelnökétől. Ugyanis ezt a most kiszivárogtatott pamfletemet 1972-ben követtem el.)

Másodközlés. Megjelent
a Magyar Nemzet Magazinjában
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/25  •  XII. 3. – XII. 16.
Para moszkvai, Bartus amerikai tudósítása! Para-Kovács Imre megszerezte Orbán tolmácsának fordítását, avagy hogyan köszöntötte Putyin az Európai Unióban ideiglenesen állomásozó Orbánt Smuzewitz Ilona: Ha Magyar Péter nem is tervez olyanokat, mint amikről a fideszes propaganda beszél, akkor minek a kormányváltás? Bartus László megtudta, miért nem a McDonald’s-ban látta Trump vendégül Orbánt Farkasházy Tivadar ünnepélyesen megeszi szalmakalapját, ha Orbán a gáz és az olaj miatt ment Moszkvába Váncsa István: már a hírek értelmezéséhez is szakértő kell! Vagy kisüsti! Vagy robbanó vécé! Havas Henrik a miniszterelnök búcsú-mauzóleumának építésére kiírt pályázatról Lendvai Ildikó az unokáit a hatvanpusztai ételliftben kereső Orbánról Dési János: a lebontott szabad ellensúlyok helyébe lépett NER-es ellensúlyokról Verebes Istvánnak fogytán a humora A Heti Kamu megtudta: a Tisza brutális adót vetne ki a bölcsisek nyuszimotorjaira is Selmeczi Tibor: így főzzünk bográcsban a gázrezsón!
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.