Kitüntetések a 80-as években

Hócipő szerkesztőség
1989. 12. 14. · Hócipő 1989/06
1. Munka Érdemrend bronz fokozata 391 kg
2. Munka Érdemrend ezüst fokozata 281 kg
3. Aranykoszorús KISZ-jelvény 220 kg
4. Munka Érdemrend arany fokozata 77 kg
5. KISZ-érdemérem 63 kg
6. Április Negyedike Érdemrend 14 kg
7. Szocialista Magyarországért Érdemérem 12 kg
8. MNK babérkoszorúval ékesített Zászlórendje 1 kg
9. MNK rubinokkal ékesített Zászlórendje 60 dkg
10. MNK gyémántokkal ékesített Zászlórendje 10 dkg

A kitüntetéseket átlagsúlyon számoljuk. A magyar kitüntetések átlagsúlya 18 gramm, a kitűző kísérőjelvényeké 2 gramm. Aki akarja tehát visszaszámolhat darabszámra is. A dobozok súlyától eltekintettünk, hiszen csak a Munka érdemrend bronz fokozata esetén 12 mázsa 90 kilót tenne ki. Amennyiben a 80-as évek hátralevő két hetében még kitüntetéseket osztanak, táblázatunk nem tekinthető hivatalosnak.

A legritkább kitüntetés egyébként a Magyar Népköztársaság Hőse, ezt eddig csak Farkas Bertalan és Kubászov kapta meg.

HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/19  •  IX. 10. – IX. 23.
Para-Kovács Imre: a Fidesz Zrt. elnöke által Kötcsén belengetett jogerős ítéletek feljegyzéséről és elrendezéséről Váncsa Istvánnak esze ágában sincs meghamisítani a miniszterelnök úr humorát, inkább teljes pompájában élvezi Smuzewitz Ilona megtudta, mennyivel emelné a magyarok adóját Mohamed Farkasházy Tivadar egy kacsintós pénztárca beszédét hallgatta 50 percig a Kötcsei sátorból Havas Henrik kényszerből meghamisította Orbán Rorschah-tesztjét Dési János: Mitől lett a Szovjetuniónak vége? Avagy a pop-art és a demokratikus ellenzék speciális esete Lendvai Ildikó megtudta, hogy a liftjavítás legjobb módozata a zebrátlan mezőgazdasági üzemmé alakulás Verebes István: Tapaszt alatt A Heti Kamu megtudta: hatvanpusztai intézőnek nevezték ki Kövér Lászlót, aki első intézkedésével onnan is kitiltotta Hadházyt Végigjártuk a Szabadság teret, ahol a teljes magyar történelem összesűrűsödik, mielőtt a maradék épületeit is ellopják
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.