Neccketrec 46.0

Murányi Marcell
2004. 06. 09. · Hócipő 2004/12
Ilyenkor, nyár elején te is rájössz, hogy az internetezéshez nem modem, meg szolgáltató, vagy ADSL, meg combos gép, horribile dictu vírusvédelem meg vastag pénztárca szükséges leginkább, hanem egér. Igen, az oly sokszor lenézett, szükséges rossznak tartott egér, amely - gondolod te - mindig a meghatározó pillanatokban nem akar odakattintani, ahova, te meg ráfaragol, mint Demszky a jogsijával, az a gonosz egér, amivel csak üvöltözni lehet, mert önálló életet él, és magasról tesz arra, hogy te mit szeretnél, és már-már ő vezérli a kezed mindenféle meztelen nős tartalmak felé. Mikor az egérrel küzdesz, a 32 bites színmélységgel is nehezen kifejezhető módon válik lilává a fejed. Mielőtt kihúznád az életet adó anyagépből a csatlakozóját, és megtaposnád, ahogy VV Lacit az élet, várj egy kicsit.

Értsd meg az egeret is. Nem ő nem akar neked engedelmeskedni, hiszen te tehetsz mindenről, amit elkövet ellened. Kicsi gurigája, amely valójában egy műanyag burkolattal ellátott vasgolyó, azért csúszkál az egérpadon, mert az a te izzadós tenyeredtől lett iszamós, és a te szendvicsed morzsáitól hepehupás. De ez a kisebbik baj. A tenyered, az egérpad és a por kölcsönhatásából filcszerű, gusztustalan, totva egy anyag képződik, ami az egér érzékeny belső prögettyűire rakódik le, mint a guano, keményen, vastagon, rossz lesz ezáltal az input, a végeredmény pedig katasztrofális, éppen akkor, amikor a kedvesed bejön a szobába, akkor nem tudod lekattintani az olimpiai számnak sem semmi 200 mellet, pedig egy nagyon fontos előterjesztésen dolgoztál.

Éppen ezért nem árt havonta egyszer a hátára fordítani az egeret, majd az általában "open" feliratú nyíl irányába forgatva a bajonettzáras kerek ajtócskát, kiszabadítani a golyót. Mi történik ilyenkor? A géped e titkos jelre várt, és jelzést küld a Pentagon egyik szigorúan titkos szerverére, elszabadul három távközlési műhold, amelyekről kiderül, hogy kelet-togói atomrakétákat ugyan nem tartalmaznak, de képesek minden észak-amerikai nagyvárost elpusztítani, Bruce Willis meg Malibun nyaral, eközben bemér téged a CIA és a BKV ellenőrök internacionalista felszabadítási frontja, és csak egy árva Baby Gabi kazettával tudod megvédeni magad.

Ennél azért durvább lesz a helyzet, mert ha koszos, mármint az egér golyója, akkor le kell törölgetned, de fontos a kis érzékelő-hengereken található zúzmózódások szemrevételezése. Ha nagyon filces, kapard le, és ütögetés üzemmódban távolítsd el az esetlegesen bennmaradó koszmódarabkákat. Ha ez neked túl humánus, meg sokáig tart, meg egyébként is, akkor vegyél egy új egeret.



Laptop
Mindörökké egér

http://web.axelero.hu/fed/cont/muzeum.htm
Douglas C. Engelbart 1963-ban készítette el az ősegeret, amely egy kis fadoboz volt, egy gombbal. A többit megtalálod a fenti címen. Néhány kép az egér múltjából (a fadobozos az ősegér!)...
















HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2024/7  •  III. 27. – IV. 9.
Zsidólakást, zsidóbútort másnapra a filoszemitának: kilenc oldalon foglalkozunk több, mint kéttucat dokumentumot bemutatva azzal, hogyan igényelt zsidólakást és zsidóbútorokat Sulyok Tamás államelnök, általa filoszemitának nevezett apja, a Magyar Nemzeti Szocialista Párt akkori megyevezetője. Para-Kovács Imre gondolkodóba esett, megnyomja-e az Enter-gombot a 100 Millió dolláros jacht, Megrendelem felirat alatt Váncsa István a Brüsszel elfoglalását követő diadalmenet terveiről Smuzewitz Ilona: a Petőfit megölő Ukránokról és a magyar szuterenitást veszélyeztető kiskereskedelemről Farkasházy Tivadar: szerint inkább a köztársaság tartozik ma már a családi legendáriumba Havas Henrik megtudta, hogyan nevezték a budoárt Felcsúton a miniszterelnök úr gyermekkorában Dési János: kétféle diktatúra létezik: az egyikben Jancsó csinál filmeket, meg Makk Károly, meg Sándor Pál, a másikban meg Philip Verebes István újabb Örkényiádái Nagy Bandó András: Diktakrácia a demokratúrában A Heti Kamu megtudta: a Temuról rendelte a kormány azt az ázsiai huszárlegényt, aki a Nemzeti Múzeum lépcsőjén énekelt
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.