Torghelle Sándor adventi naptár

Simonyi Balázs
2008. 01. 31. · Hócipő 2008/27
Az index.hu információi szerint a magyar válogatott Illés Béla-emlékdíjas és Igor Nicsenko-vándorserleges játékosát a német másodosztályú meccsén egy beadás közben fejbe rúgták, és orrcsonttörést, illetve agyrázkódást szenvedett. Csodacsatárunk azonban hősiesen viselte fájdalmát, speciális rögzítőmaszkot kért és kapott arcára, s a hét végi bajnokin már pályára is lépett.

A példamutató, világsztárok alázatosságát és tettrekészségét idéző cselekedet annyira megihlette az MLSZ elnökségét, hogy Erwin Koeman javaslatára számos rögzítőmaszkot gyártattak le elismerésük gyanánt Torghellének, majd a felpróbált maszkokról fotósorozat és adventi naptár is készült, minden egyes arckép mögött Isostarral töltött tejcsokival.

Remek az Aranylabda-sisak kombináció, akárcsak a velencei karneváli maszk, de a Hannibal Lecter, a Jason, a baltás gyilkos és az ismeretlen tüntető maszkja is jól sikerült, egy komplett védősort tud megijeszteni kinézetével. Szabó István Mephistójaként szigorúan figyelmezteti a német játékosokat a történelmi múltra. Torghelle más arcelőkéi figyelemre méltóan idézik meg Zorro, III. Ptolemaiosz, Aba Sámuel és Michael Jackson szellemét, de kétségkívül pikáns Chucky baba és Darth Vader fizimiskája is.

A maszkok akkora tetszést arattak, hogy a hírek szerint a magyar csodaló, Overdose tulajdonosa is fontolgatja, hogy a paripa testét hol griffmadár-, hol gepárdmintájúra festeti.


HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/02  •  I. 14. – I. 27.
Para-Kovács Imre: Trump káeurópai makettje úgy pörgeti a hazudozást, hogy reggelente a Magyar Nemzetből kell kimazsoláznia, mit hablatyolt előző nap Váncsa István megtudta: énekelni és tangóharmonikázni tudó belgyógyászokat keresnek a kórházak, akik kis kalappal rendelnének az épület bejárata előtt Smuzewitz Ilona: Segítene Trump védőpajzsa a vasúti mosdókban nyíló kisboltok felújításában? Farkasházy Tivadar a 38. évfolyamról és az összmagyar Tarrfogyatkozásról Havas Henrik jelenti a Karmelitából: hogyan keverték össze Orbán előre megírt válaszait a nemzetközi sajtótájékozhatóján várható kérdésekre Dési János nem érti, miért 300 milliós peront épített a vasútminiszter-gróf, ahelyett, hogy NER-es létrakölcsönzőt nyitnának Verebes István: a hatalomgyakorlásnak felelőssége van, vagy következménye? A Heti Kamu megtudta: vonatpótló sífutó-csoportokat szervez a MÁV Selmeczi Tibor egy Blikk-címlapról, amely 50 évet késett Megünnepeljük az orosz újévet, és, hogy újra oroszol tanulhatunk, ha Viktor nyer 2025 Hócipő-Díjasai – II. rész 2025 Hócipő Hírei – II. rész
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.