Elindult a kampány

Simonyi Balázs
2010. 01. 13. · Hócipő 2010/01
Január elsejével kimondatlanul is kezdetét vette a tavaszi választásokat megelőző politikai meccselés a szavazatokért, holott mindegyik párt rövid kampányt, intenzív és öldöklő küzdelmet vizionált. Érdekes módon, első körben az állami cégek vetették bele magukat a propagandába: láthatóan a vezetők és a beosztottak szeretnék megőrizni állásukat április után is, és ezért már most érdemes elkezdeni a dörgölődzést. A Közlekedési Főfelügyelet név nélkül nyilatkozó munkatársa elmondta, a villanyrendőröknél és a lámpáknál a sárgát sokkal erősebbre és hosszabbra állították, a zöld jóval halványabb, a piros pedig szándékosan alig észrevehető. Sok helyen a közlekedési lámpák eleve csak narancsszínben villognak, mintha hétvége vagy éjszaka lenne. Aki nem akar a felszínen emiatt balesetbe keveredni, és a metróba téved, ott is szembeötlően pártosodik a helyzet.



A BKV vezetői a botrányok után úgy próbálnak átzsilipelni a leendő kormány kegyébe, hogy az állomások színes, fröccsöntött műanyag székeinél kifejezik a közvélemény-kutatások eredményeit: a Ferenc körúton öt az egyhez a narancs színű székek aránya a piroshoz képest. A Vízműveknél pedig kénes gyógyvizet terelnek a lakások csöveibe, ami drágább ugyan, de jól láthatóan sárgább és egészségesebb.
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2023/12  •  V. 31. – VI. 13.
FELCSÚTI MÁTYÁS 60
Énekszó és pávatánc köszöntse!
Váncsa István: olyan hosszúak a kórházi várólisták, hogy 7,6 milliárd év múlva érünk a végére, mikor a Nap vörös óriássá duzzad, addig meg csak kibírjuk valahogy Para-Kovács Imre aggódik, nem lesz-e baj abból, hogy a katari emír hamarabb gratulált Erdogan győzelméhez, mint a magyar miniszterelnök Farkasházy Tivadar: a Barátság-kőolajvezeték itteni végét megtekintő szovjet turistacsoportról Smuzewitz Ilona: Majdnem béremelést kaptak a tanárok Kéri László megszerezte a vezér 60. születésnapja alkalmából történő spontán felköszöntésének forgatókönyvét Havas Henriket bízták meg a szittya gondolkodású új honvédfőparancsnok felkészítésével Verebes István Vágó Istvánra emlékezik Dési János: a nép koszos zoknival fogja megdobálni az utolsó lap szerkesztőségét, amely tévedésből megírja az igazságot A Heti Kamu megtudta: ezentúl a greenwichi időhöz mérik a mentők kiérkezését Figyelem! Mától hetven helyett hatvannal kezdődik a pesti trolik számozása!
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.