Bérkeringés a BKV-nál

Simonyi Balázs
2010. 01. 27. · Hócipő 2010/02
Közeledtek az álláspontok, és végül egyezség született. Vér- és bérfrissítést hajtottak végre a BKV-nál: az új kollektív szerződésben nyugdíj- és egészségpénztári támogatást kaptak a szakszervezetisek, továbbá melegétkezési utalványokat. A tárgyalásokat nehezítette, hogy a megbeszélt meetingekre sem a dolgozók, sem a munkaadók nem értek oda időben: előbbiek azért csúsztak, mert a járatok nem közlekedtek, utóbbiak az autós forgalmi dugók miatt.


Életkép a Westend parkolójában. 2010-től tábla jelzi a BKV-val kapcsolatos jogszabályújításokat.

A cafeteria-juttatások és fizetésemelés mellett megegyeztek abban is, hogy ezentúl legalizálják a korrumpálási akciókat és az ön-végkielégítéseket. Amolyan példamutatás ez a dolgozók számára, optimális karrierívet mutat fel: aki lentről kezdi, kis lépésekkel (mint a zsebre szedett buszjegyeladás, ellenőri büntetések, benzinlecsípés, kettős állások, vesztegetés tender elnyerésére) magasra juthat.

A bejelentést nem fogadták örömmel a BKV-nál adminisztrátori állásban dolgozó alkalmazottak. Az irodisták megszerzett előjogaikat és kényelmes pozícióikat féltik, ráadásul a korrupciós újítások bevezetésével többletmunkát („papírozást”) róttak a nyakukba, amit a fikuszlocsolás és a kávéfőzés mellett immár csak túlórában képesek elvégezni.


A BKV Előre stadionjában rögtönzött dolgozói eligazításon a BKV irodistái kifütyülték a számukra előnytelen változásokat
bejelentő főnökséget
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/26  •  XII. 17. – XII. 29.
Olvasóink 283 évet osztottak ki a 22 fős börtönválogatottnak Hatvanpuszta köszönti Sztálint! Para-Kovács Imre: elhozza a békét, leaszfaltozza a Lázár kastélyához vezető utat, közben a rendőrség átveszi az egészségügyi intézményeket is Váncsa István nem szeretne újra gyerek lenni, de ha már elkerülhetetlen, inkább lajhárként vagy kerecsensólyomként, mint emberként Smuzewitz Ilona: Táncórák bazmegoló államtitkároknak és haladóknak Farkasházy Tivadar Nekem már nyolcvan! Havas Henrik megszerezte Ákos székfoglaló beszédét az irodalmi Nobel-díj átvétele alkalmából Dési János felpakolta a NER-t a Titanicra és útnak indította őket Verebes István a Magyar Nemzeti Olümposz Minisztériumban jósoltatott magának A Heti Kamu megtudta: Orbán Sulyok Tamás iránymutatásai alapján, zsebszerződéssel vinné ki hazánkat az EU-ból Selmeczi Tibor karácsonyi menüket mutat a lecsúszó magyar középosztálynak, hogy legalább a látvány meglegyen
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.