A Honda az nem egy autó (Dánia - Japán 1:3)

Farkasházy Benedek
2010. 06. 23.
Sokan emlékszünk, amikor a világ különböző strandjairól szedték össze a dán válogatottat, hogy mint legjobb kieső ugorjanak már be a polgárháború miatt parkolópályára tett jugoszlávok helyére az Eb-re, amit így teher nélkül meg is nyertek. Na, ez nem az a csapat. Ezek ugyanis izgulnak. Na ja, azt a potyagólt a hollandok ellen nehéz kiheverni (bár kétségtelenül még mindig jobb, mint amikor valaki kétszer is kezez mielőtt a kapuba lő, majd egy percre rá röhög a bíróval, hogy dehogyis ért hozzá a mellső lábaival). Izgulnak, mert tudják, hogy, ha nyernek, Paraguayt kapják, akik azért mégsem a brazilok, szóval lehet ez még negyeddöntő is.

Pechjükre, ezt a japánok is pontosan tudják, és meg is tesznek mindent. Például lőnek, mint állat, mert látták a portugálok meccsét, és másodikként a vb-n ők is rájöttek, hogy ezzel a vacak strandlabdával nem lehet körömpasszokkal háromszögelni, mert minden átvételkor öt méterre pattan, úgyhogy minél többször és minél erősebben kell távolról kapura lőni, mert előbb utóbb valami tuti beszitál a ficakba. És lőn. Ezért aztán érdemes volt húsz évig csiszolgatni a cseleket, de ez már legyen Blatter baja, amikor egyedül marad egy sötét szobában valamelyik aranylabdással.

(Azért jegyezzük meg, hogy a németek tegnap úgy pókfocizták körbe az egyik ghánait kétszer is, hogy öröm volt nézni, de ők a németek, és rájuk nem vonatkoznak a szabályok, ugye.)

A japánok, lévén a döntetlen is jó nekik, már a huszadik percben olyan időhúzásba kezdenek, hogy képesek a bedobást is sárga lapot érően elhúzni. Micsoda pazarlás - gondolná erre Uli Borowka, aki a Bundesliga legdurvább, rettegett mészárosa volt egykoron.

A japánok pedig menet közben rájönnek, hogy az a legjobb időhúzás, ha halomra ölelgetik egymást és körbefutkározzák a pályát, ezért inkább lőnek meg egyet. A dán kapitány azonnal zavaró üzemmódra vált, és egy harmadik Poulsent is pályára küld. Negyed órára rá a félidő végén ők hárman tanakodnak egy szabadrúgás előtt, talán Morten Olsen kapitány bekiabált, hogy lője Poulsen.

Szépíthetjük a dolgot, de amíg a dánok valamiféle játékot próbálnak találni, a japánok csak azzal foglalkoznak, hogy nyerjenek. Ha pedig valakinek célja van, nem csak taktikája, az nem olyan nagy baj, sőt. Ez mentalitásbeli különbség, ezért fogja a kelet bedarálni Európát, ahogy egyre szűnnek a távolságok. Ezzel gondolom Sörensen is egyet ért, mert a második félidő elején annyira elmélázik valami hasonlóan magas ívű eszmefuttatáson, hogy majdnem bevédi a harmadik japán gólt. Tomasson ellenben nem az emelkedett gondolatok embere, ezért inkább jól tökön rúgja a japán kapust.


- Betettem hármasba.


A dánok olyan elszántan támadnak, hogy néha már a saját tizenhatosukról is ki tudják hozni a labdát. Sőt egyszer eljutnak az ellen tizenhatosáig is. Ha pedig már ott vannak, lőnek egy kapufát, és fellöketik magukat egy fáradó védővel, a tizenegyest pedig akciógólra váltják, lévén csak a kipattanót tudják bekotorni. Így marad még 9 percük, hogy kettőt lőjenek. A kapitány hajtja is őket, de már annyira fáradtak, hogy inkább beengednek még egyet, hogy ne hajszolják már őket. Legyen vége, hogy mehessenek a strandra.

Kozsó pedig írhat egy új nótát a szomorú vikingről.
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2024/7  •  III. 27. – IV. 9.
Zsidólakást, zsidóbútort másnapra a filoszemitának: kilenc oldalon foglalkozunk több, mint kéttucat dokumentumot bemutatva azzal, hogyan igényelt zsidólakást és zsidóbútorokat Sulyok Tamás államelnök, általa filoszemitának nevezett apja, a Magyar Nemzeti Szocialista Párt akkori megyevezetője. Para-Kovács Imre gondolkodóba esett, megnyomja-e az Enter-gombot a 100 Millió dolláros jacht, Megrendelem felirat alatt Váncsa István a Brüsszel elfoglalását követő diadalmenet terveiről Smuzewitz Ilona: a Petőfit megölő Ukránokról és a magyar szuterenitást veszélyeztető kiskereskedelemről Farkasházy Tivadar: szerint inkább a köztársaság tartozik ma már a családi legendáriumba Havas Henrik megtudta, hogyan nevezték a budoárt Felcsúton a miniszterelnök úr gyermekkorában Dési János: kétféle diktatúra létezik: az egyikben Jancsó csinál filmeket, meg Makk Károly, meg Sándor Pál, a másikban meg Philip Verebes István újabb Örkényiádái Nagy Bandó András: Diktakrácia a demokratúrában A Heti Kamu megtudta: a Temuról rendelte a kormány azt az ázsiai huszárlegényt, aki a Nemzeti Múzeum lépcsőjén énekelt
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.