Leváltották a hortobágyi marhagulyát

Megyesi Gusztáv
2010. 08. 03.
Mint ismeretes, Illés Zoltán környezetvédelmi államtitkár, miután a vízügy egész vezérkarát leváltotta, hétvégén három nemzeti park vezetőjét is kirúgta. Hétfőn érkezett a hír, hogy középszinten is megkezdte a takarítást, előbb a nemzeti parkok teljes rackajuh, tincses kecske és parlagi lúd állományát lecserélte megbízhatóbb csapatokra. Az államtitkár szóvivőjét kérdeztük.Hócipő: Igaz, hogy államtitkár úr az egész szürkemarha-gulyát kényszerszabadságra küldte, s ezután be se kell, illetve ki se kell járniuk a pusztára?
Szóvivő: Államtitkár úrnak a törvény szerint nem kötelessége megindokolni a döntéseit, de annyit elárulhatok, hogy nem leszámolásról van szó, hiszen akkor vágóhídra küldte volna az illetőket, hanem kizárólag szakmai alapon döntött így.
Hócipő: Az illető marhák mit követtek el?
Szóvivő: Másról van szó. Ez az állomány a fejét állandóan lefelé tartotta. Holott, és most idéznék régi kalendáriumokból, a szilaj magyar marha a fejét büszkén, magasan tartja, nézése nyílt, egyenes, megjelenése tetszetős, és szép tartása nemességet, erőt és biztonságot sugároz.
Hócipő: Mintha a Nenyit olvasná.
Szóvivő: Pontosan. De az eddigi állomány, élén a vezérbikával, állandóan lefelé nézett, ezzel pesszimizmust, kilátástalanságot hirdetve, holott most már olyan világ van, hogy fölvetett fejjel járhat minden magyar a saját hazájában.
Hócipő: Az nem lehet, hogy azért néztek lefelé a fejükkel, mert legeltek?
Szóvivő: Ön provokál.
Hócipő: Nem provokálok, csak olvastam, hogy a marha úgy eszik füvet, sást, nádat, szittyót, mikor mit, hogy közben nem fölfelé tartja a fejét, hanem lefelé.
Szóvivő: Államtitkár úr teljesen új szemléletet akar meghonosítani a környezetvédelemben, ehhez új egyedek kellenek, új vezetőkkel.
Hócipő: Államtitkár úr látott már szürkemarhát, tincses kecskét, rackát, nemzeti parkot?
Szóvivő: Nem értem a kérdést.
Hócipő: Mi lesz a kirúgott marhákkal?
Szóvivő: Munka mindig akad, a Széchenyi-tervről nem is szólva.
Hócipő: Az igaz. Friss hír, például, hogy Schmitt Pál, az új köztársasági elnök Sólyom László köztársasági elnök összes emberét lecseréli, akik majd a honi közigazgatásban helyezkednek el. Elképzelhető, hogy helyüket viszont az Illés államtitkár úr által elküldött állomány veszi át?
Szóvivő: Elképzelhető. A természetben szüntelen a körforgás.
Megyesi Gusztáv
legolvasottabb cikkei
legolvasottabb cikkei
Megyesi Gusztáv
legfrissebb cikkei
legfrissebb cikkei
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/14 • VII. 2. – VII. 15.
Para-Kovács Imre: Az én hazám nem lehet ellenzékben. Kormányon sem, mert a haza nem a NER. A haza önök és én!
Váncsa István: Be akarták tiltani, de nem sikerült, nem azért, mert elkúrták, hanem mert a földindulás nem betiltható!
Smuzewitz Ilona: Ha még néhány napig megy a kampány, kb. négyszáz millió magyar ember és nő szavazott volna a Voks2025-ön!
Farkasházy Tivadar: A világon az ausztrál kormányfőnek lehet a legtöbb birkája. Utána Orbán jön a sorban.
Havas Henrik megtudta, hogy Szijjártó portyázói szerzik be a Xanaxot a Karmelita számára, nem olcsó közvetítőkön keresztül
Nagy Bandó András: Üzenetek a melegvagyok.hu oldalról • Dési János: Pride-történet 1908-tól napjainkig
Selmeczi Tibor: Mészáros nem is zebrát akart venni, hanem fekvőrendőrt, csak nem jutott eszébe a szó
Lendvai Ildikó: Orbán szerint civilizált ország vagyunk? Eddig ez nem tűnt fel!
Verebes István receptje valóságrealityhez: hogyishívják, izémizé és mittudomén
Demszky Gábor a szovjet katonák disznótartási fortélyairól
A Heti Kamu megtudta: Lázár megszüntette a késéseket, leszereltette a vasútállomások óráinak mutatóit
2025/14 • VII. 2. – VII. 15.




GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT
Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.
