Jön a hídpénz

Megyesi Gusztáv
2012. 06. 20.
Szeptemberre készül el a Budapesti Közlekedési Központban a dugódíj bevezetésének koncepciója, de a főpolgármester nem vetette el a hídpénz gondolatát sem. Főleg, hogy már volt ilyen a fővárosban, egészen 1918-ig. A BKK szerint a dugódíj napi 500 forint volna, a havi bérlet pedig 10 ezerbe kerülne, de bizonyos kedvezmények és mentességek is elképzelhetők. A BKK illetékesével beszélgettünk.

Hócipő: Külön vezetik be a dugódíjat és a hídpénzt vagy együtt?

BKK-illetékes: Egy félreértést szeretnék eloszlatni. A főpolgármester úr a Népszavának nyomatékkal kijelentette, hogy a hídpénzt csakis akkor vezetjük be, „ha a fővárosnak nagyon nem lesz pénze”.

Hócipő: Lesz a fővárosnak pénze?

BKK-illetékes: Nagyon nem lesz.

Hócipő: Azt mondták, hogy bizonyos rétegek kedvezményt kapnak.

BKK-illetékes: Ez természetes.

Hócipő: Ki kaphat mentesítést a dugódíj és a hídpénz fizetése alól?

BKK-illetékes: Erre pályázatot írtunk ki, sőt már meg is van a végeredmény.

Hócipő: Ki nyerte?

BKK-illetékes: A Közgép.

Hócipő: Tehát Simicska Lajos ingyen mehet majd át a hidakon.

BKK-illetékes: Ez így csúsztatás. Ingyenességet még nagyon sokan kapnak: például a Vitézy család tagjai, aztán a Kékessyek, a Nyergesek, Csányi Sándor és fiai, idősebb Orbán Győző, Lévai Anikó és rokonsága, Mészáros Lőrinc felcsúti polgármester, hogy most csak a válság által legjobban sújtott réteget említsem. És persze a kormány tagjai, a parlament kormánypárti képviselői, a polgármesterek és megyei vezetők, a Videoton csapata, valamint Orbán Viktor futballakadémiája, továbbá az oligarchák, akik egyébként nincsenek.

Hócipő: Mészáros Lőrinc például nemcsak Felcsút polgármestere, de a helyi futballakadémia vezetője is. Ő egyszerre kétszer mehet át ingyen a hídon?

BKK-illetékes: Ez természetesen butaság volna. Mészáros úr az egyik jogosultságát földben megválthatja, évente ezer hektár állami földbérletet adunk neki.

Hócipő: Hírlik, hogy az angyalföldi szocialista polgármesternek, dr. Tóth Józsefnek viszont fizetnie kell. Ez nem diszkrimináció?

BKK-illetékes: Nem. Tóth úrnak nem akkor kell fizetnie, amikor átmegy a hídon, hanem amikor már eleve elhagyja a kerületet. A dugókat és az utak terhelését akarjuk csökkenteni, erre kaptunk kétharmados felhatalmazást a néptől.
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/6  •  III. 11. – III. 24.
Para-Kovács Imre: megszerezte az ukrán aranymaffia elfogásának hiteles történetét, avagy a nyírkérecsi kényszerzubbonyos levélkihordó esete a katonai helikopterekkel Váncsa István: Megint bejöttek az oroszok, feltéve, ha az utolsó orosz kiskatona a megfelelő időben csakugyan kiment Smuzewitz Ilona: a béke egyenlő Orbán és a szovjethatalom Farkasházy Tivadar: nem fognak maguktól megbukni, a kutatók csak elbizakodást hoznak, szóval, tessék kampányolni! Havas Henrik a Karmelitában megbújva látta, mit szólt Orbán ahhoz, hogy a Magyar Nemzetben megjelent, hogy a mai kormány bűnbanda Lendvai Ildikó lebukott, mert kiderült, hogy ő az MSZP Kocsis Mátéja Dési János: a fény és a sötétség küzdelme Verebes István kampányvideó-javaslatai A Heti Kamu megtudta, álnéven indulnak a fideszesek a választáson, listavezetőik: Orbán Tisza Viktor, Semjén Tavaszi Szellő Zsolt és Kövér Árada László Selmeczi Tibor nem érti, miért nem kell újraélesztés előtt is reklámokat nézni
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.