Mourinho Mezőkövesden

Buzsik Zsolt
2013. 07. 20.
A kormány a rendkívüli intézkedésekre elkülönített tartalékból 400 millió forintot csoportosít át a Mezőkövesd Zsóry Futball Club Kft. számára. "Semmi szokatlan nincs abban, ha a kormány egy kiemelkedően sikeres csapatot támogat" - jelentette ki Tállai András a Belügyminisztérium önkormányzatokért felelős államtitkára, aki egyben az idén az NB I.-be fölkerült MZsFC elnöke is. A matyóföldi csodáról ismert és ismeretlen szakértők véleményét kértük ki.

Szurkoló: Muszáj fejleszteni, a miniszterelnök úr nem szotyolázhat egy lerobbant lelátón, és a Barcelonát sem fogadhatjuk egy libalegelőn.



Deutsch Tamás: Mezőkövesd? Üdv a klubban! Ha gyűjtenek még egy kis pénzt, szívesen segítek a beléptetőrendszer beszerzésében.



Másik szurkoló: Már a foci is olyan, mint a politika. Az nyer, aki jól helyezkedik, színészkedik, meg a bírók előtt is van tekintélye.



Orbán Viktor: Nem ők nyerték a legtöbbet.

Hócipő: Nem jártam mostanában Mezőkövesden. Előfordulhat, hogy nem csak a stadion szorul fejlesztésre?

Orbán Viktor: Előfordulhat, de a magyar futballt föl kell erősíteni, pont úgy, ahogy az édesanya erősíti fel a beteg gyermekét, jó kis húslevessel.

Hócipő: De Mezőkövesd egy 17 ezer lakosú kisváros…

Orbán Viktor: Kicsi a bors, de erős. Nézze csak meg Felcsútot!



Harmadik szurkoló: Én már totál tudathasadásos állapotban vagyok. Most mondja meg, kinek szurkolhatok egy Fradi-MTK, egy Videoton-Felcsút vagy egy Debrecen-Mezőkövesd meccsen?



Dilma Rousseff brazil elnök: Ez a 400 millió még hagyján, de úgy hallom, Magyarországon is milliárdokat költenek a stadionokra. Csak vigyázzanak, nehogy maguknál is utcai zavargások törjenek ki!



Szanyi Tibor: Vérlázító! 400 millióból 72 új mentőautót lehetne vásárolni, 26 ezer közmunkást lehetne foglalkoztatni egy hónapon át, és Kövér házelnök úr szigorú büntetési tételeivel számolva, több mint 3 ezerszer mutathatnék be a Jobbiknak.



Egy montenegrói Mladost szurkoló: Egy kicsit tartok ettől a kis ismeretlen Zsóry FC-től. Remélem, jövőre nem velük kerülünk össze.

Hócipő: Mégis, kit tartana ideális ellenfélnek?

Mladost szurkoló: Én beérném újra a nagy hírű és bivaly erős Videotonnal.



José Mourinho, jelenleg a Chelsea vezetőedzője: Nagy érdeklődéssel és rokonszenvvel figyelem a magyar futball fejlődését. Még nem mondhatok semmi konkrétat, de szívesen szerződnék Mezőkövesdre, ha sikerülne zsinórban megszerezni az első helyet.

Hócipő: A Zsóry FC-nek a bajnokságban?

José Mourinho: Nem, a Fidesznek a választásokon.



Tállai András: Nem csak a lelátót és a klubházat újítjuk fel, a stadion világításának a kiépítése is folyamatban van. és ha ez mind nem lenne elég, garantálom, hogy télen is játékra alkalmas lesz a pálya.

Hócipő: Mezőkövesden nem havazik?

Tállai András: Havazik, de Miskolc felől jövet mindig útba ejt minket az Éhségmenet, hólapátot nyomunk a kezükbe, aszt sity-suty megtisztítják a pályát.

Hócipő: Az Éhségmenet? De hát az maximum 50 ember.

Tállai András: Ne legyen már ilyen pesszimista! Ha kormányon maradunk, jóval többen lesznek.
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/02  •  I. 14. – I. 27.
Para-Kovács Imre: Trump káeurópai makettje úgy pörgeti a hazudozást, hogy reggelente a Magyar Nemzetből kell kimazsoláznia, mit hablatyolt előző nap Váncsa István megtudta: énekelni és tangóharmonikázni tudó belgyógyászokat keresnek a kórházak, akik kis kalappal rendelnének az épület bejárata előtt Smuzewitz Ilona: Segítene Trump védőpajzsa a vasúti mosdókban nyíló kisboltok felújításában? Farkasházy Tivadar a 38. évfolyamról és az összmagyar Tarrfogyatkozásról Havas Henrik jelenti a Karmelitából: hogyan keverték össze Orbán előre megírt válaszait a nemzetközi sajtótájékozhatóján várható kérdésekre Dési János nem érti, miért 300 milliós peront épített a vasútminiszter-gróf, ahelyett, hogy NER-es létrakölcsönzőt nyitnának Verebes István: a hatalomgyakorlásnak felelőssége van, vagy következménye? A Heti Kamu megtudta: vonatpótló sífutó-csoportokat szervez a MÁV Selmeczi Tibor egy Blikk-címlapról, amely 50 évet késett Megünnepeljük az orosz újévet, és, hogy újra oroszol tanulhatunk, ha Viktor nyer 2025 Hócipő-Díjasai – II. rész 2025 Hócipő Hírei – II. rész
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.