A falu körjegyzője

Buzsik Zsolt
2009. 03. 02.
Időközi polgármester választásra készül a Zala megyei Iborfia, ahol összesen kilenc ember járulhat az urnákhoz, és elméletileg bárkiből jelölt lehet, mert olyan kevesen laknak a faluban, hogy egyetlen kopogtatócédula - akár a saját is - elég az ajánláshoz. A várható izgalmakról a körjegyzővel beszélgettünk.

Hócipő: Gondolom, Iborfián nem lesz a ferencvárosihoz hasonló botrány a kopogtatócédulák körül.

Körjegyző: Nana, az ördög sosem alszik, kilenc példányban is le lehet ám másolni egy kopogtatócédulát. Ezért a szemünket nyitva, a fénymásoló helyiséget pedig zárva tartjuk.

Hócipő: Egy internetes hírportálon olvastam, hogy ön szerint a helybeliek közül szinte mindenki mindenkivel összeférhetetlen. Miért haragszanak egymásra az iborfiaiak?

Körjegyző: Nem úgy összeférhetetlenek, hanem, mondjuk, a 79 éves Klári néni, aki a szavazatszámláló bizottság tagja, nem lehet polgármester-jelölt, mert a kettő kizárja egymást, így értettem.

Hócipő: Zajos kampányra számít?

Körjegyző: Kilenc ember rendelkezik választójoggal, és valamennyien nyugdíjasok, úgyhogy a pártok megjelenésére nemigen számítok, habár az ördög sosem alszik.

Hócipő: Nem tűnik túl nyugodtnak.

Körjegyző: Megvallom, attól tartok, hogy több jelölt is lesz, és akkor a szavazategyenlőség sem zárható ki. Ebben az esetben még egyszer meg kell tartani a választást.

Hócipő: Egy választás lebonyolítása potom 200 ezer forintba kerül, akkor az 400 ezer, de nem a falu, hanem az állam fizeti.

Körjegyző: Na igen, de az sem lehetetlen, hogy a jelenleg három taggal működő, éppen, hogy csak határozatképes képviselőtestületből választanak polgármestert, és akkor viszont a testület lesz hiányos, ebben az esetben meg új képviselőt kellene választani.

Hócipő: Akkor az 600 ezer.

Körjegyző: És ha a képviselőválasztáson is szavazategyenlőség lesz...

Hócipő: Köszönöm az interjút.
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/17  •  VIII. 12. – VIII. 25.
Para-Kovács Imre: Szerencsére nem mindenki élte úgy az életét, hogy az elmúlt 16 év összes mocsokságát és trükkjét érzékelte, holott konkrétan ellopták a jövőnket! Váncsa István: épp ideje, hogy a Mesterséges Intelligencia egyre okosodjék, mivel dicső fajunk egyre hülyül Smuzewitz Ilona megtudta, hogyan rontotta el a klímát a kormány Farkasházy Tivadar: Orbán Tusványoson azt kiáltotta, hogy Előre!, holott középkori uralkodók még többnyire azt kiáltották, hogy Utánam! Havas Henrik nyilvánosságra hozza Orbán még nem publikált videóját, melyben bocsánatot kér Dési János: A cső a saját farkába harap Lendvai Ildikó megfejtette a Fidesz üzemzavarát: egyszerűen túlmelegedtek Majláth Mikes László a legnagyobb nyilas író, Nyírő stílusában búcsúzik a köpcöstől és a súlytalantól A Heti Kamu megtudta: Matolcsy György és Ádám is menekülni fog az RTL új realityjében, a Hajszában! Selmeczi Tibor Kína legszebb tartományában él: a belső Ferencvárosban
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.