Reszkessetek, terroristák!

Buzsik Zsolt
2011. 03. 14.
A Terrorelhárítási Központ egy névtelenül nyilatkozó tisztjét annak apropóján kérdeztük, hogy az idén több mint 10 milliárd forintból gazdálkodó szervezet plusz 800 milliót kap a miniszterelnök és az államfő biztonságának megerősítésére, ugyanakkor felmentést kért a közbeszerzési eljárás alól a parlament rendészeti bizottságától.

Hócipő: Tavaly szintén közbeszerzés nélkül költhettek el majdnem 10 milliárdot...

Tiszt: Halkabban! Lehet, hogy lehallgatnak.

Hócipő: Jó, akkor majd suttogok. Szóval nem volt elég 10 milliárd?

Tiszt: Én nem értek a pénzügyekhez, de szerintem 10 milliárd úgy el tud tűnni, mint a pinty, ráadásul azóta fokozódott a nemzetközi helyzet, akarom mondani a terrorfenyegetettség.

Hócipő: Ezt miből gondolják?

Tiszt: Nem gondoljuk, tudjuk. Maga nem látta Kadhafi gyilkos pillantását, amikor megtudta, hogy 24 magyart hoztunk haza Líbiából egy MALÉV-géppel.

Hócipő: Azt hallottam, hogy a digitális titkosított rádióeszközök helyett analóg rádiókat szereznek be, amelyek bárki által lehallgathatóak.

Tiszt: A technikai dolgokhoz nem értek, de van benne logika. Szerintem így majd jól félre tudjuk tájékoztatni a bűnözőket és a terroristákat, hiszen ők nem fogják tudni, hogy mi tudjuk, hogy lehallgatnak minket.

Hócipő: Miért kértek felmentést a közbeszerzés alól?

Tiszt: A gazdasági ügyekhez nem értek, de gondolom, azért, hogy a bűnözők és a terroristák ne is sejtsék, milyen modern eszközökkel dolgozunk.

Hócipő: Például?

Tiszt: Nem tudom, szerintem láthatatlan tinta, fekete sísapka, napszemüveg, paróka, álszakáll meg ilyenek.

Hócipő: Ne haragudjon, de ön nem tűnik túl tájékozottnak.

Tiszt: Jó, hát engem nem avatnak be mindenbe.

Hócipő: Mégis, mihez ért ön, milyen feladatot lát el a Terrorelhárításnál?

Tiszt: Na mit gondol? Azt csinálom, amihez a legjobban értek: tájékoztatom a sajtót.
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/3  •  I. 28. – II. 10.
13 OLDALAS HÁBORÚPÁRTI MELLÉKLET! Para-Kovács Imre: Rég volt már polgárháború, és az amerikaiak csodálkoznak, hogy ha egy bevándorlásellenes retardot választanak, az úgy is viselkedik, és hadsereget küld rájuk Váncsa István: Mit tegyen az a NER-es, aki nem lop, és még nem is imitálja, mert ha nem teszi, a gyanú sötét árnya fog makulátlan személyére vetülni Smuzewitz Ilona gyűjtést indít gróf Lázár Jánosért, hogy ne kelljen a százhúszezres nyugdíjig szarosmosdó-pucolásból élnie Nagy Bandó András: Mire készül a Tisza? Farkasházy Tivadar: Ha már nem adták oda a norvégok Trumpnak a Nobel-békedíjat, legalább adják oda neki a svédek az orvosit Havas Henrik: Hogyan bízták a karmelitában Kósa Lajosra a párt gazdasági alapvetéseinek megfogalmazását? Dési János az Orvosi Kamara volt elnökénél járt, aki ukrán menekültek ideiglenes orvosi rendelőjében hórukkol Verebes István Caligulával beszélgetett a helyes kinevezési protokollról A Heti Kamu megtudta: a fűtésszámlák befagyasztása után a kormány a fűtést is befagyasztja Selmeczi Tibor burgonyapárti propagandát terjeszt!
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.