Éhezés és etetés

Buzsik Zsolt
2011. 12. 19.
Helyreigazítást kért a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) az Index és a NOL főszerkesztőjétől az m1 híradója, illetve a köztévé épülete előtt sztrájkolók ügyével kapcsolatos téves tájékoztatás miatt. A téves, valamint a tisztességes tájékoztatás rejtelmeibe az MTVA egyik jogásza vezeti be a Hócipő olvasóit.

Hócipő: Milyen ügyek tartoznak önhöz?

Jogász: Főleg a peres ügyek.

Hócipő: Konkrétabban?

Jogász: A kényes ügyek.

Hócipő: Mint például?

Jogász: Mint például a szóban forgó ügy.

Hócipő: Ja? Hogy megint manipuláltak a híradóban?

Jogász: Ha így teszi fel a kérdést, kénytelenek leszünk helyreigazítást kérni.

Hócipő: Én csak...

Jogász: És amennyiben nem tesznek eleget a helyreigazítási kérelmünknek, a bíróságon fogjuk kikényszeríteni a helyes kérdéseket.

Hócipő: Milyenek a helyes kérdések?

Jogász: Ez például az volt. Fog ez menni, kérdezzen csak bátran!

Hócipő: A Lomnici-ügyről kérdezhetek?

Jogász: Bár a Lomnici-ügyet már lezártnak tekintjük, azt elmondhatom, hogy egy hamisításhoz két fél kell: egy, aki hamisít, és a másik, akit meghamisítanak.

Hócipő: Vagyis a hamisítás áldozata.

Jogász: Na, ez azért túlzás. Lomnici urat például nem kényszerítette senki, hogy Tőkés László mögött társalogjon. Vagy ha Cohn-Bendit úr nem tartja meg azt az ominózus sajtótájékoztatót, akkor nincs mit meghamisítani. Ezzel persze nem akarom rájuk hárítani az összes felelősséget, de ön is láthatja, hogy kettőn áll a vásár.

Hócipő: Értem, rosszkor voltak rossz helyen, ahogy a tévészékház előtti éhségsztrájkolók.

Jogász: Ők hogy jönnek ide? Az éhségsztrájkról rögtön az ötödik napon tudósított a köztelevízió. Még azt is bejátszottuk, amint az MTVA Központi Üzemi Tanácsának elnöke kifejti, hogy az egészséggel, mi több, a halállal fenyegetés elfogadhatatlan.

Hócipő: De ez csak a mondat első fele volt, így folytatta: azzal viszont, hogy legyen tisztességes a tájékoztatás, azzal egyet lehet érteni természetesen. Ezt viszont kihagyták a tudósításból.

Jogász: Nézze, a szólás szabadságába beletartozik a valamiről való nem szólás szabadsága is. Az, hogy legyen tisztességes tájékoztatás, nem kapcsolódott szorosan az éhségsztrájkról szóló tudósítás tárgyához.

Hócipő: De hát éppen a tisztességes tájékoztatásért folytatnak éhségsztrájkot!

Jogász: Nem, ők a Lomnici-ügy miatt éhségsztrájkolnak, pedig azt a szakmai hibát már rég jóvátettük.

Hócipő: Mikor?

Jogász: Amikor betörtek Tőkés László budapesti irodájába, és az erről szóló tudósításban nem montíroztuk oda a háttérbe Lomnici Zoltán alakját.
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/10  •  V. 6. – V. 19.
Para-Kovács Imre: Hankó nemzeti kulturális gyógyszerész vajon érti, hogy nem az a tét, hogy Orbán megsimogatja-e a buksiját, hanem, hogy vezetőszáron viszik-e el? Smuzewitz Ilona: Kik hiányoznak a parlamentből? Avagy ki emlékszik Kósára a csengeri örökösnőn kívül? Váncsa István a finn­ugor elmélet és az azbeszt kölcsönhatásairól Farkasházy Tivadar pontosan érti, miért az utcán válaszolgatott Orbán az újságírók kérdéseire, ott ugyanis nincs plafon Havas Henrik Orbán szentté avatását szervezi, hogy ne hasonuljanak meg vakhitű követői Dési János: K-európában eddig a pesszimista volt korunk realistája, aki már májusban felkiáltott: ajaj, mindjárt havazni kezd! Lendvai Ildikó: szeretné, ha megismételnék a kampányt Juszt László azt keresi, melyik csapat fogadná be Orbánt szertárosként A Heti Kamu megtudta: a Szent Korona helyett Kövér László bajusza előtt tehetik le esküjüket a képviselők Selmeczi Tibor előveszi a pincébe eltett krumplit, most, hogy elmarad a háború Orbán és zsebesei! – keressük együtt: Hogy hol a lé?
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.