A nyugdíj-őrangyal titkos receptje

Buzsik Zsolt
2013. 04. 09.
Az eheti egészségügyi salátatörvénybe csomagolták a nyugdíjrendszer átalakításának újabb fejezeteit: ezek szerint az egyéni nyugdíjszámlák elstartolnak, de 0 forinttal, azaz a korábban a magán-nyugdíjpénztáraknál felhalmozott megtakarításokat nem vezetik át rájuk. Így egyelőre csak a 2012. december 31-ét követő időszakra bevallott nyugdíjjárulékok kerülnek fel a számlákra. Erről is faggattuk a remek szakácsnő hírében álló egykori nyugdíjvédelmi miniszterelnöki megbízottat.

Selmeczi Gabriella: Megkínálhatom egy kis házi süteménnyel?

Hócipő: Köszönöm... Ez nagyon finom! Hogy tud ilyen isteni háztartási kekszet sütni?

Selmeczi Gabriella: Nem szívesen mondanám el, ez egy titkos recept.

Hócipő: És az egyéni nyugdíjszámlákról beszélgethetünk?

Selmeczi Gabriella: Azokról nagyon szívesen! A szocialisták a spekuláns üzletemberek oldalára álltak az emberekkel szemben, de mi nem hagytuk, hogy eltőzsdézzék az emberek nehezen összekuporgatott nyugdíjforintjait.

Hócipő: Tényleg, mi lett a magán-nyugdíjpénztári vagyonnal?

Selmeczi Gabriella: Megvédtük a gátlástalan, hatalom- és pénzéhes szocialisták által támogatott spekulánsoktól és az eltőzsdézéstől, jó részét busásan megtérülő részvényekbe fektettük. Persze még nem egészen térültek meg, de jobb ma egy veréb, mint holnap két varjú.

Hócipő: Ilyen nagy veszélyben voltak ezek a megtakarítások?

Selmeczi Gabriella: Ön is megtapasztalhatta, hogy a Gyurcsány-Bajnai bankárkormányok nem a magyar családok és nyugdíjasok oldalán álltak, ezzel szemben ma már természetes, hogy a postás időben viszi ki az emelt összegű nyugdíjakat.

Hócipő: Bizony, szép summát kapnak a nyugdíjasok.

Selmeczi Gabriella: Nem lehet panaszuk, nem úgy, mint amikor Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon...

Hócipő: Igen, csak a kötelező magán-nyugdíjpénztári tagság megszüntetésekor a kormány azt ígérte, hogy létrehozzák az egyéni nyugdíjszámlákat, amelyekre felvezetik a magánkasszáktól az állami rendszerbe átirányított összegeket is.

Selmeczi Gabriella: És most létre is hozzuk az egyéni számlákat.

Hócipő: De nem lesz rajtuk semmi.

Selmeczi Gabriella: Ezt én nem így mondanám, inkább úgy, hogy tiszta lappal indulunk.

Hócipő: Aki húsz éven át fizetett a magánkasszába, annak összejöhetett néhány millió forint a számláján...

Selmeczi Gabriella: Azt úgyis eltőzsdézték volna, ha mi nem mentjük meg a nyugdíjakat.

Hócipő: Értem én, de most hol van annak a szerencsétlennek a megtakarítása?

Selmeczi Gabriella: Látja, ide vezet a baloldal gyűlöletkampánya. Én őszintén válaszoltam minden kérdésére, szeretettel megkínáltam süteménnyel is, és a végén még letolvajoz minket.

Hócipő: Nem, dehogy, bocsánatot kérek! Akkor nevezzük inkább a befizetett, de az egyéni számlán meg nem jelenő milliárdokat ajándéknak?

Selmeczi Gabriella: Ajándék? Na látja, tud maga rendesen is kérdezni. Ez jól hangzik, elvégre úgy is felfoghatjuk, hogy önként mondtak le a befizetéseikről, nem igaz?

Hócipő: De, nagyon is!

Selmeczi Gabriella: Hogy maga milyen kedves ember! Hálából elárulom a házi süteményem receptjét. Végy egy zacskó kekszet, bontsd ki...
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/9  •  IV. 24. – V. 6.
BRÜSSZEL BOSSZÚJA: Felderítettük, hogyan palizták be Matolcsy Ádámot, Rogán Antalt és Tiborcz Istvánt a rájuk fenekedő brüsszeli sorosisták! Para-Kovács Imre: Mostantól az igazság csak attól függ, hogy ki mondja el és hányszor Váncsa István: Elmeroggyant autót nem vezethet, országot igen, sokba kerül ez nekünk Smuzewitz Ilona: Hogyan mentették meg a rendszert a megsemmisüléstől a munkahelyükre időben érkező fideszes képviselők? Farkasházy Tivadar: Mi tartott másfél évtizedig abban, hogy Brüsszel megfogadja Orbán tanácsát, és ne nyújtson segédkezet hazug és csaló kormányoknak? Havas Henrik: Megkapják-e Mészáros Lőrincék a Titanic II-t, amire már az előleget is befizették? Lendvai Ildikó: Utcai harcos a vámháborúban Dési János: Na de kihez kerülhetett Fenyő János Mont Blanc tolla? Verebes István: Assisi Szent Ferenc találkozása Iványi Gáborral A Heti Kamu megtudta: Tiborcz István Orbán Ráhelt is csak bérli Selmeczi Tibor: Nem lehet véletlen, hogy Trianonnál a románok a kolozsvári töltött káposztát nyúlták le!
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.