Csúcstechnika a kórházban
Hálapénz-elfogadó robotok is segítik majd az Állami Egészségügyi Központ munkáját.
A csúcstechnikával felszerelt kórházban nővérhívás esetén is egy robot érkezik a szobába, és a nővér érkezéséig nyugtató hatású zeneszámokkal szórakoztatja a beteget, miközben harminc másodpercenként közli, hogy a nővér hamarosan megérkezik. Amennyiben a nővér 30 percen belül nem érkezik meg, sorszámot nyomtat, amelyen látható a várakozók száma. Az egyszerűbb műtéteket is robotok végzik majd, egyelőre azonban csak 180 centis és 78 kilós páciensek kezelésére alkalmasak, ha jó helyen van a műteni kívánt szerv vagy testrész.

A kórházban lesz önkiszolgáló gyomormosó és egy családi röntgenosztály is, ahol a hozzátartozók egymást röntgenezhetik meg. Az egynapos sebészeten lehetőség nyílik majd a betegek bentfekvés nélküli kezelésére is, aki mégsem érzi jól magát, arra a rendelő előterében összetolható padok várnak.
legolvasottabb cikkei
legfrissebb cikkei
2026/17 • VIII. 12. – VIII. 25.
Para-Kovács Imre: Szerencsére nem mindenki élte úgy az életét, hogy az elmúlt 16 év összes mocsokságát és trükkjét érzékelte, holott konkrétan ellopták a jövőnket!
Váncsa István: épp ideje, hogy a Mesterséges Intelligencia egyre okosodjék, mivel dicső fajunk egyre hülyül
Smuzewitz Ilona megtudta, hogyan rontotta el a klímát a kormány
Farkasházy Tivadar: Orbán Tusványoson azt kiáltotta, hogy Előre!, holott középkori uralkodók még többnyire azt kiáltották, hogy Utánam!
Havas Henrik nyilvánosságra hozza Orbán még nem publikált videóját, melyben bocsánatot kér
Dési János: A cső a saját farkába harap
Lendvai Ildikó megfejtette a Fidesz üzemzavarát: egyszerűen túlmelegedtek
Majláth Mikes László a legnagyobb nyilas író, Nyírő stílusában búcsúzik a köpcöstől és a súlytalantól
A Heti Kamu megtudta: Matolcsy György és Ádám is menekülni fog az RTL új realityjében, a Hajszában!
Selmeczi Tibor Kína legszebb tartományában él: a belső Ferencvárosban







